Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Mükemmel ipuçları ile ucuz ve rahat uçun

12 Oca 2015
uçak yolculuğunda ip uçları

Yakın zamanda uçakla seyahat etmek gibi bir düşünceniz var ise sizin için  dikkate almanız gereken ipuçlarımız var. Bu ipuçları sayesinde daha ucuz uçak bileti bulabilir ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

1) Henüz İki Yaşından Küçük Bebeğiniz Varsa

2 yaşın altındaki bebekler için havayolu şirketleri herhangi bir bilet ücreti talep etmiyor. Buna karşın bebeğiniz 2 yaşından küçük olduğu halde ona bilet almadıysanız kucağınızda seyahat etmek zorunda kalacaktır. Bu nedenle check-in esnasında 2 yaşından küçük çocuğunuz olduğunu ve eğer uçağın durumu uygun ise yanınızdaki koltuğu boş bırakmalarını rica edin. Bu sayede bebeğinizi kucağınızda götürmek zorunda kalmazsınız.

2) Önleminizi Alın Jet-lag Olmayın

Uçak yolculuğuna başladığınız ülkeden doğu yönüne uçuyorsanız daha erken, batı yönüne uçuyorsanız ise daha geç saatteki bir uçuşu tercih edin ve yolculuk öncesinde mutlaka yüksek protein değerli kahvaltı yapın, bolca su için. Uçuş süresince evde normal 1 gün uykusuz kalınca yapmanız gerektiği gibi kendinizi susuz bırakmamanız da jet-lag ( jet lag )olmamak için önemlidir.

3) Atıştırmalık Yiyecekler Günü Kurtarıyor

Özellikle uzun süreli uçuşlarda ikram edilen yemekler sizin hoşunuza gitmiyor veya uygun değilse kendinizi aç bırakmamak için çantanızda fındık, ceviz, badem, incir gibi sağlıklı atıştırmalıklar bulundurmanız daha yerinde olur.

seyehatlerde dikkat edilmesi gerekenler

4) Vücudunuzu Mikroplardan Uzak Tutun

Uçaklar pek de steril olmayan ortamlardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılmış bir araştırma gösteriyor ki uçakta kullanılan tepsilerin büyük bir kısmının antibiyotiğe dirençli bir bakteri türü olan “MRSA” taşıdığı saptanmıştır. Bu yüzden, yanınızda anti-bakteriyel jel, anti-bakteriyel mendil bulundurmanızda kesinlikle yarar var. Buna ilaveten olabildiğince, koridor tarafındaki koltuklardan ziyade cam kenarındaki koltukları tercih etmeye özen gösterin.

5) Yolculuk Tarihlerinizi Esnetin

Uçak bileti ücretleri, hafta günlerine ve gidilecek döneme bağlı biçimde değişiklik gösterebiliyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak bileti fiyatlarının daha yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Eğer uçuş tarihlerinizi esnetme imkanınız yok ise, bu büyük olasılıkla daha pahalı uçacaksınız anlamına gelmekte. Bu nedenle yalnızca belirli tarihlere odaklanıp, o günler için bilet aramayın. Sabah erken ya da gece geç saatlerdeki uçuşların daha ekonomik olacağını da buna ekleyelim. Havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edin ve ucuz uçak bileti sunan bir kampanya yakaladığınız an bileti kapın ve seyahatinizi yakaladığınız tarihte yapın. Kiminiz bu kadar esnek olamayabilirsiniz, fakat zaman sıkıntısı olmayanlar da vardır.

6) Biletinizi Almak İçin Geç Kalmayın

En fazla yoğun seyahat dönemlerde, rezervasyonunuzu geç yaptığınız takdirde bu size pahalıya mal olabilir. Uçuşa 3-6 ay kala biletinizi aramaya başlayın. En uygun fiyatı yakaladığınızda ise fırsatı kaçırmadan bileti alın.

7) Mil Programlarının Avantajlarından Faydalanabilirsiniz

Günümüzde birçok kişinin cebinde en az bir adet kredi kartı bulunduğuna şüphe yok. Harcadığınız paranın her bir kuruşunu biriktiren kredi kartları ile yaparak bunu avantaj olarak kullanabilirsiniz. Yaptığınız her türlü harcamada mil puanı biriktiği gibi, bazen mil programı uygulamakta olan bankalar, dönemsel olarak bazı destinasyonlar için yarı sayıda mille uçmanız için kampanyalar da düzenler, kaçırmamanız iyi olur.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.