Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

14 Kas 2014
Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi olması da var. Büyükşehir statüsünde bir ilimizdir aynı zamanda.

Ankara tarihi yerleri bakımından zengin bir kenttir. Bu zenginliği sayesinde pek çok turist çekmektedir. Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde bunlar görülebilir. Bu müzelerde dünyada başka bir yerde bulunmayan tarihi eserler sergilenmektedir. Bu sergiler herkese açık şekilde düzenlenmektedir. Bu sayede sizde Ankara geziniz sırasında gezebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının olduğu Anıtkabir’de Ankara’da bulunmaktadır. Burası da pek çok insan için özel bir ziyaret yeri olmuştur geçmişte ve günümüzde. Atakule gibi kentin kendine özgü yerleri ile de Türkiye’de tek bir kenttir.

Ankara aynı zamanda ucuzluğu ile de meşhurdur, bu özelliğini memur kenti diye bilinmesinden almaktadır. Bu özelliği gerçek anlamda da mevcuttur. Gezmek, yemek ve içmek için uygun fiyatlı bir kent olarak varlığını sürdürmektedir. Bu sayede gezilmesi için çok fazla bütçeye ihtiyaç duymaktadır.

Ankara, sahip olduğu kara iklimi ile sıcağı sıcak, soğuğu soğuk olarak yaşatır. Bu imkanlar çerçevesince giderken giyiminize özen göstermeniz gezinizi daha rahat yapmanızı sağlar. Türkiye’nin en çok üniversite mezunu nüfusuna sahip şehridir. Bu oran Türkiye ortalamasının iki katıdır. Bunun sebebi ise teknoloji ve metal ağırlıkta yatırımların ciddi anlamda artması ile olmuştur bu durum. Bu sayede üniversite mezunu göç almıştır, Türkiye’deki en çok üniversite mezunu göç alan yerlerden. İlin topraklarının yarısı tarım için kullanılmaktadır hala. Bu durum günümüzde gittikçe azalmaktadır. Ankara gittikçe sanayileşen bir şehridir.

Ankara, üniversite eğitiminde de gittikçe adını daha fazla duyurmaktadır. Türkiye’nin en çok üniversite bulunan 2.şehridir. Bunun yanında bir çok bilimsel çalışmanın yapıldığı bir şehirdir. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Kurumu Genel Müdürlüğü, ASELSAN, ROKETSAN ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu bulunmakta. Son 20 yılda yapılan bilimsel araştırmaların %34’ü Ankara’da yapılmıştır.

Ankaraya Uçakla Seyahat Etmek İsterseniz Ankara Uçak Bileti Sayfamıza Göz Atabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.