Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Elektrikli Motorlu Uçaklar Geliyor

24 Nis 2015

Elektrik enerjisi sadece otomobillerde değil, yakın gelecekte bütün ulaşım araçlarında ana enerji kaynağı olarak kullanılacak. Bu değişimde pay sahibi olacak firmalardan biri de Siemens olacakmış gibi gözüküyor. Alman devi uçaklar için geliştirdiği yeni elektrik motoruyla rekor seviyede ağırlık/güç oranı sunuyor. Sadece 50 kilogram ağırlığındaki yeni motor, sürekli olarak 260 kilowatt güç üretme yeteneğine sahip. Bu ağırlık / güç oranı daha önceki elektrikli  motorlara kıyasla 5 kat daha yüksek.

Ortalama bir elektrik motorunun kilogram başına 1 kilowatt civarında, kaliteli bir elektrikli aracın motorunun ise kg başına 2 kilowatt civarında güç ürettiğini belirten Siemens yetkilileri, tamamen uçaklar için tasarlanmış yeni motorlarıyla kg başına 5 kilowatt’ın üzerinde güç elde edebildiklerini belirtti. Yaklaşık 2500 devir/dakika dönüş hızına sahip motor, 2-4 kişilik küçük bir uçakta kullanılabilecek kadar güç üretebiliyor. İleride daha büyük uçaklarda hatta ticari ucuşlarda kullanılması beklenen motorun uçuş testlerine 2015 yılının sonlarına doğru başlanacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.