Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

İlker Ayci Mesaiye Başladı

19 Nis 2015

Türk havayolları yönetim kurulu başkanlığına gelen İlker Aycı, yeni görevine başlar başlamaz ilk iş olarak San Francisco hattının açılışını yaptı.

 Kuzey Amerika’daki Müdürleri Topladı

Yurt dışındaki uçuş noktalarına her yıl pek çok noktayı ekleyen Türk Hava Yolları San Francisco’ya uçuş başlattı. İlker Aycı’nın kokpite geçmesinden sonra yaptığı ilk yurt dışı işlem oldu. San Francisco’ya Uluslararası Havalimanı’ndaki açılış töreni ile Amerika kıtasının önemini vurguladı. Aynı gün ABD’deki uçuş noktalarındaki uçuş direktörleri ile bir araya geldi. Amerika kıtasındaki uçuş noktaları hakkında bilgi aldı. Seyahatinin ikinci gününde ise San Francisco’daki yerel yöneticiler ile bir araya geldi.

Daha İyisi İçin Çalışacağız

Yeni göreve başladığı için şimdilik detaylı açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirten Aycı, “Arkadaşlar bugüne kadar iyi işler yaptılar, biz daha güzel yapmanın planlarını kuruyoruz. Türkiye’nin beynelmilel markası Türk Hava Yolları’nı daha iyi işlerle anılmasını sağlayacağız. Uluslararası şirketimizi olduğu konumdan daha yüksek konumlara getirmenin gayreti ile çalışacağız” dedi. THY’nin son yıllarda ve özellikle on küsür yılda kazandığı başarının sırtına yüklediği ağırlık ve sorumluluk ile hareket ettiğini söyleyen Aycı, önlerindeki ilk işin 2015 hedefleri olduğunu söylüyorlar.

YÜZDE 15 BÜYÜMEK ZOR DEĞİL

Uçak sayısını 261’den 290 küsür adet uçağa çıkaracak olan THY bu yolla koltuk kapasitesini de %10 civarı arttırmış olacak. 2015’de beklenen toplam geliri 12 milyar dolar olan THY’de işlemsel kar belli değil. Fakat döviz’deki yükseliş ile geniş yurt dışı uçuş ağı sayesinde Türk Hava Yolları’nın kar miktarını arttıracağı kesin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.