Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Klm Uçaği Pas Geçti

20 Nis 2015

Hızı saatte neredeyse 100 kilometre olan şiddetli fırtına yüzünden oluşan hava muhalefeti nedeniyle Atatürk Havaalanına inişe geçen KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları uçağı piste inemeyerek pas geçti

Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Atatürk Havaalanı’nında, pazar günü olağan dışı bir uçak ve yolcu trafiği oldu. Şiddetli hava muhalefetine neden olan fırtına nedeniyle 12.50 civarı havaalanına inişe geçen KLM Kraliyet Hava Yolları uçağı piste inemedi ve pas geçti. Bir kaç sefer daha havalimanı etrafında uçtuktan 1 saat sonra Atatürk havaalanına inebildi. Başka çok sayıdaki uçak ise aynı durumu yaşamaktalar.

Kule’de Yoğun Mesai

Uçuş kontrol’de çalışan görevliler ve özellikle kontrolörler, saatte 100 kilometre civarını bulan şiddetli fırtına nedeniyle yaşanma ihtimali olan sıkıntılara karşı yoğun bir mesai ile karşı durmaya çalıştılar. Günde ortalama bin üç yüz civarında uçak ile 140 bin civarı yolcu ağırlayan Atatürk Havalimanı’nda şiddetli hava muhalefetine bağlı fırtınaya rağmen pisti pas geçen uçak dışında bir sıkıntılı durum olmadı.

Görevli Başına Saate 60 Uçak !

Kontrollöe başına saatte 60 uçak civarı bir rakamda uçağa hizmet verilen kulede, dinlenme süreleri de kısalmış durumda. Bu kısalmaya rağmen her şey sorunsuz devam ediyor ve operasyonlar sorunsuz işletiliyor. Kule’de 7 gün 24 saat şeklinde 100 civarı kontrolör görevlisi görev yapıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.