Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Başkan Balkan Heyetini Ağırladı

12 Kas 2014
Turizm gelişmeleri

TÜRSAB Yedigöller bölgesel yürütme kurulu başkanı Kadir Genç, İzmit Belediyesi Turizm danışmanı Bekir Serin ile birlikte İznik‘te Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “İlçe Turizm konusu masaya yatırdık. Turizmin gelişmesi için yapılması gerekenleri ele aldık. Tur Operatörleri ile karşılıklı diyalogların kurulması ve Turizm Danışma merkezinin oluşturulması konularını görüştük. Bizler İznik turizm potansiyelin farkındayız. Onun için çalışmalarımızı bu ölçüde ilerletiyoruz” dedi.

Türsab Yedigöller bölgesel yürütme kurulu başkanı Kadir Genç bundan sonra yapılacak çeşitli tur programlarında İznik’in kültürel değerlerini de pazarlamak, İznik’in de içinde bulunduğu turların gerek yurt içi gerekse yurt dışı programlarında kullanmak istediklerini ifade etti. Turizm sektöründe yerel yönetimlere büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade eden Başkan Genç’e Başkan Sargın günün anısına İznik çinisi sundu.

Yabancı Operatörler İznik Tarihini Yakından Gördü

Türsab Yedigöller bölgesi ve Koşukavak Seyahat Acentesinin organizasyonunda ilçemize gelen Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek ülkelerinden 60 kişilik turizm heyeti İznik’e hayran kaldı.

Belediye meclis üyeleri, Balkan Koordinatörleri, Rehberler, Yardımlaşma ajansları, Turizm seyahat ajansları yetkilileri, basın mensupları ve yazarlardan oluşan 60 kişilik heyet üyelerini Belediye Başkanı Osman Sargın İznik Belediyesi Kent Konseyi genel sekreteri Havva Çandar, Çiniciler Derneği Başkanı İbrahim Bardakçı karşıladı.
Misafir konukları makamında ağırlayan başkan Osman Sargın Yunanistan, Bulgaristan,Makedonya ve Bosna Hersek temsilcilerine hoş geldiniz diyerek günün anısına çini tabak hediye ederek İznik tarihi hakkında bilgiler verdi.

İznik Belediyesi önünde belediye başkanı Osman Sargın ile toplu fotoğraf çektiren heyet, İlk olarak Hanımeli çarşısında İznikli hanımların birbirinden güzel ev yemeklerini ve el işlerini yakından tanıma imkanı buldular. İlçenin tarihi mekanlarını tek tek gezen heyete rehberliği Mesut Egemen yaptı. Program sonunda misafirlere göl balığı ikram edildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.