Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Hamdi Topçu’dan Sevindiren Açıklamalar

21 Kas 2014
uçak bileti

THY(Türk Havayolları) yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu flaş açıklamalar yaptı. Dünya çapındaki etkinliğini arttıracağını belirtti, Avrupa, Afrika ve Asya’da etkinliğin daha da artacağını belirtti. Thy’nin zayıf olduğu özellikle Orta Amerika’da 4 noktaya seferler başlatma kararını aldığını belirtti. Bu noktaların yönetim kurulu kararı ile Venezuela’daki Caracas ve Bogota, Mexico City ve Küba olduğunu söyledi.

Borsa İstanbul, Chevron, Halkbank ve Türk Hava Yolları iş ortaklığında düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi zirvesi sırasında düzelenen Jeopolitik ve Enerji konulu genel toplantılarda gerçekleştirilen birinci oturumda Hamdi Topçu bir konuşma yaptı. İstikrarsız bir bölgede siyasi dönüşümün yönetilmesi başlıklı bir konuşma yaptı.

Thy’nin bugün filosunda 260 uçağı sayesinde 108 ülkeye uçarak dünyanın en fazla ülkesine uçak havayolu olduğunu söyledi. Şirketin aynı zamanda 261 noktaya uçarak dünyanın en önemli 4 ağından birisine sahip olduğunu kaydetti.

Türk Hava Yollarının bugün ticari işletmeleri ile birlikte 45bin küsür kişinin çalıştığı bir topluluk haline geldiğini belirten Topçu, anonim şirketi olarak 11 milyar dolar civarı bir ciro geçtiğini belirtti. Ticari işletmeleri ile 17,5 Milyar dolar civarı gelir elde edeceklerini dile getirdi. Thy’nin gelecek ile ilgili ciddi planlar yaptığını ve 250 uçak siparişi ile en geç 2021 yılına kadar uçak filosunu genişleterek 450 uçağa çıkarmayı planladığını ifade etti Topçu.

Şirket olarak uçuş ağına yeni konumlar ekleyerek dünyanın gidilmedik kıtası ve uçuş noktası kalmayacak şekilde organizasyonlar kurduklarını vurguladı Hamdi Topçu. 2021 yılında 100 milyon yolcu hedefleri ile ilkleri yaşamayı planlıyor Thy.

Türk Hava Yollarının enerji giderleri içinde ciddi bir yeri olan havacılık yakıtı konusunda yüzde 66 pay ile THY – Opet ortaklığı altında ticari bir işletmemiz de mevcut olduğunu belirten Topcu, bugün tibariyle 3,7 milyon ton akaryakıt tüketmiş olacaklarını belirtti. Bunun da maddi karşılığı 4 milyar dolar olduğu ve thy’nin giderleri arasındaki payının 38 olduğu söyledi.

Türk hava yollarının uçak filo yaşının 7 civarında olduğunu belirten Topçu, yeni alınan uçaklar ile de yakıttan yüzde 15 tasarruf etmeyi planladıklarını paylaştı. Topçu, Türk hava yolları olarak üçüncü havalimanına çok önem verdiklerini dile getirdi. Söz konusu proje tamamlandığında İstanbul’da yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ile bir havalimanına yer alacağını dile getiren Topçu, bunun da yolcu kapasitesi bakımından dünyanın en büyük havalimanı olacağının altını çizdi. Dünya sivil havacılık trafiğinin yüzde 66sının Türkiye üzerinden geçtiğini belirtti.

Geçen ay yayımlanan verilere göre dünyada en çok yolcu taşıyan 12. Havayolu şirketi olduklarını belirtti Topçu.

Ayrıca önümüzde günlerde bürokratik işlemler tamamlanınca yeni konumlara uçmak için istiyoruz. Daha önce belirttiğim noktalar dışında Kuzey Amerika’daki etkinliğimizi arttırmak ve Nisan ayından itibaren San Francisco’ya da uçuş başlatacağız dedi. Kuzey Amerika’daki başka şehirlere de uçuş başlatmayı planladıklarını belirttiler.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.