Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Atina Uçak Bileti

21 Nis 2015

3,7 Milyonluk nüfusu ile Yunanistan’ın başkentidir. Tarih turizmi konusunda Yunanistan’ın merkezidir aynı zamanda. Demokrasi kavramı da Milattan önce 508 yılında burada Antik Yunan’da doğmuştur.  Bu özelliği ile de dünya siyasi tarihinde önemli bir yeri vardır. Bunun nedeni bir devrin en büyük medeniyeti olan Antik Yunan Medeniyeti’nin buradan yükselmiş olmasıdır. Burada göreceğiniz tarihi ve kültürel kalıntılar sayesinde o döneme gitmekle kalmayacaksınız aynı zamanda yaşayacaksınız.

Kentin kültürel ve tarihi mirası sadece Yunanistan için değil aynı zamanda da bütün insanlık için önemlidir. Batı dünyasının en önemli antik eserleri bu kentte barınmaktadır.Kentin turistik ve tarihi yerleri kentin günümüz yerleşim alanlarına göre çok derli topludur. Bu sayede yapılacak bir antik gezi için bütün Atina’yı baştan başa gezmeye gerek kalmamaktadır. Bu özelliği ile kent müzeyi çağrıştırabilir. Kent müze gibi olmasının nedeni bir zamanlar şehirleri korumanın zor olması nedeniyle bir çekirdek ve etrafına katman katman şehirleşme yapılmasıydı. Bu özelliği ile de antik zamanların belirgin özelliklerine sahiptir Atina.

Üç tepeden oluşan Akropolis ise bütün Atina’dan görülebilir bir tepededir. Agora ise çok büyük alana sahiptir, içinde antik tapınaklar kadar Sokrates’in insanlara hitap ettiği alanı da içeriyor.

Gece hayatı ciddi anlamda gelişmiş bir yerdir Atina. Bu özelliği ile gidince gece hayatı için pek çok eğlence yeri bulabilirsiniz. Antik yunandan kalma bir tiyatro geleneği mevcuttur, bunun sonucunda günümüzde bu oyunlar halen oynanmaktadır. Sofokles’in yazdığı trajediler halen birer klasik olarak konumunu koruyor. Bunun dışında Antik Yunan’da yetişen pek çok filozof ve bilginin etkisi sadece o dönemden kalan metinlerde değil aynı zamanlarda yapılarda da mevcuttur. Bu sayede bir antik çağlardan alacağımız derslerin etkisinde de kalabilirsiniz.

Yunan mutfağı akdeniz mutfağına çok yakındır hatta akdeniz mutfağının kalbindedir. Bu açıdan zeytin, zeytin yağı ve balık ürünleri önemli yer tutmaktadır.  Bu mutfaktan tatmin olmazsanız Atina’da dünya mutfağına ait pek çok tad bulabilirsiniz.  Japon mutfağı ve Hindistan mutfağı gibi egzotik mutfakları da bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede de damak tadınız hitap eden bir yer bulmanız hiç de zor değil.

Bu kadar gezdik peki Atina uçak bileti almak zor olmadı mı ? Tabii ki hayır ! Atina’ya uçakla gitmek sandığımızdan ucuza geldi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.