Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Barselona Uçak Bileti

25 May 2015

Futboluyla danslarıyla ve şehir insanlarının eğlenceli hayatlarıyla bilinen Barselona M.Ö 230 yılında kurulmuş ve İspanya’dan daha öncelere dayanan bir geçmişe sahiptir.
İspanya’ya göre yüz ölçümü ve nüfus oranı İspanya’ya göre tam olarak 1.500.000 civarıdır. İl ve merkezi semtlerle beraber bu rakam 4 milyon kişiyi bulmaktadır.

Kentin kullandığı dil ise Katalanca’ dır.  İspanyolca evrensel bir dil olarak genel olarak konuşulsa da yerel halk Katalanca dilini kullanmaktadır .

Kendi içsel yapısı gereği kültürel zenginlikleri tarihi yapıtları en çokta yıllardır süre gelen gelenekleri coğrafyası da dahil olmak üzere yaz aylarının anımsattığı önemli bir Akdeniz şehridir.
Şehre ilk kez yoluculuk yapmış olan insanlar, şehrin yapısı ve yaşam tarzı gereği birbirine karışmış olmasından biraz garipseyebilir ama bu şehrin kendi yapı taşı olduğundan
Oldukça güzel ve sevilesi bir şehir haline gelmektedir .

Eski yapıtlarıyla beraber modernleşme yolunda giden şehir yapıtlarına zarar vermeden ayrı bir cennet oluşturup iki yaşamsal değeri tarihi ve metropol şehri bir arada tutabilmektedir.
Bu sayede turistlik gezi amaçlı olan tatil yapmak amaçlı gelmiş olan insanlar hem eğlenmek hemde gezmek hemde kültürel yapıları görmekte asla zorluk çekmeyerek hem arkasında bıraktıkları yaşamları burada yaşayabilir hemde tarihi kültürel ve tatil amaçlı geldikleri şehirde diledikleri gibi yaşayabilirler.

Bilirsiniz ki her şehrin her yapının her yerleşim alanlarının kendinde geleneksel kültürleri yer almaktadır. Kent her yıl veya her ay kültürel yapılarını insanlara sunmaktadır.
Turist akını sağlayıp, aynı zamanda kültürel farklılıklarına sahip çıkmaktadır.

Genelde kent merkezinin en yoğun olduğu bölgelerde, boğa güreşi Flemenko Barselona şehrinin asla unutulmayacak en büyük kültürel, tarihi yapısı geçmişe uzanan geleneklerindendir.

Dünya genelinde birçok dans evrensel olmuştur. Barselona şehrinin de genel danslarından biri ” Sardana ” dansıdır. Kentte yaşayan birçok yerli her gün hatta her hafta sonu bu dansı yapmak için erken saatlerde uyanır ve gelenekselleştirilmiş bu özel dansı yaparak güne daha huzurlu ve mutlu başlamayı sağlamaktadırlar.

Tıpkı İstanbul gibi, Barselona kent merkezide gece hayatına akın etmeye yönelik bar, disko, eğlence mekanları, ( caz, rock, flemenko, ve salsa )  müzik ve festival alanlarıyla dolup taşmaktadır.

Ülkemizden ve bir başka ülkeden barselona şehrine akın eden birçok insan mevcuttur. Üstelik ucuz uçak bile bulmak isterseniz promosyonlu kampanyalar yaz ayları daha çok olmakla beraber
Cebinize uygun ve bir o kadarda konforlu yolculuk seçenekleriyle karşınıza çıkmaktadır.

Eğer sizlerde hale bu kültürel zenginlik abidesi bu kente hale gitmediyseniz özel promosyonlardan yararlanıp cebinize uygun bir şekilde gönlünüz istediği gibi seyahat edebilirsiniz.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.