Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Cenevre Uçak Bileti

1 Haz 2015
Şehrin göz kamaştırıcı iki nehri Arve & Rhone Nehirleri şehrin içerisinden geçmektedir. Ziyaretçiler bu iki nehri görmeden ve buralarda fotoğraf çektirmeden buradan ayrılmamaktadırlar.

Her şehrin farklılıkları vardır lakin Cenevre şehrinin bambaşka bir farklılığı vardır. Bu şehrin tarihsel konumundan beri birçok saat üretiminde olmasıdır.
Cenevre şehri günümüzde ünlü ve eski tarihi saatlerin üretiminde rol oynamaktadır. Birçok tarihi saat Cenevre üretimli olmakla beraber ünlü birkaç saat firmasının da saatleri Cenevre şehrinde üretilmektedir. Şehrin büyük bir ticaret akışı saat üretiminden geçmektedir. Bu sebeple Cenevre şehri saat merkezi olarak adından söz ettirmektedir.

Cenevre şehri İsviçre’nin en büyük ve kalabalık şehirleri arasında yer almakta dır ve konumunu 2. sırada tutmaktadır.

Kentin en güzel alanlarından biri olan Cenevre Gölü her ziyaretçinin mutlaka geldiği bir yerdir. Oldukça berrak bir suya sahip olan bu göl içinde çok çeşitli deniz canlıları barındırmaktadır.
Doğa öngörülerine dikkat eden Cenevre yönetimi gölün bir kısmında balık tutulması ve avlanılmasına izin verirken bir kısmını doğa düzeni amaçlı koruma altına almıştır.
Bu yüzden Cenevre Gölünün bir kısmı hatta büyük bir kısmı korunan ve gezilebilecek alan olarak ziyaretçilere ve yerel halka açık konumdadır.

Cenevre Gölü halka açık bölümleriyle ve turistlere daha iyi imkanlar verebilmek amaçlı bir çok noktada güzel alanlar inşa etmiş bulunmaktadır.
Bunlar biride gölün Eaux Vives adı altında belirlenen alanında Jet d’eau diye bilinen fiskiyesiyle Dünya üzerinde en yükseğe su püskürten ve bununla da kalmayıp en güçlü fiskiyesi olma ünvanını elinde tutan bir baş yapıttır. Yükseklik mesafesi ise 140 metredir.

Göl manzarasının yanında piknik alanları ve doğayla iç içe yaşayabileceğiniz muhteşem bir bitki örtüsü vardır.
Birçok bitki türünü içinde bulunduran bir yapıya sahip bu doğa harikası alan, İsviçre üzerinde en çok bitki çeşidini bulundurmaktadır.

Kent merkezi birçok alışveriş mekanı ve yemek kültürüyle dolup taşmıştır. İsviçre’nin en köklü mutfak tatlarını burada bulmanız mümkündür.
Dünyaca ünlü birçok mutfak kültürünü tek bir şehirde barındıran bu muhteşem şehir aynı zamanda kültürel ve yerel yemeklerini de barındırmaktadır.
Ama yerel halk daha çok kültürel ve tarihsel yemeklerin var olmasından ve onlarla yeme kültürünü devam ettirmekten memnundur.

İsviçre’ye gidip aynı zamanda Alper’de gizli bir bahçe halini almış bu şehri görmek hiçte zor değil.
Uçak firmalarının pahalı biletlerinden biraz geri durduysanız bu kampayada tam sizlere yönelik
109 $’dan başlayan fiyatlarla 22 Mayıs 2015 – 14 Haziran 2015 Tarihleri arasında ucuz uçak biletlerinden alırsanız
01 Kasım 2015 – 24 Mart 2016 Tarihleri aralığında gezi planlamanızı yapıp seyahate çıkmanız mümkün

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.