Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Dakar Uçak Bileti

1 Haz 2015

Yaz sıcağının muhteşem güzelliğine etki bir şehirdir Dakar Şehri. Senegal’in bir kenti olan ve Cap Vert asıyla bilinin yarımadanın bir kısmında Güney Afrika kesiminde bulunmaktadır.

Şehrin gezilip görülmesi gereken alanlarından birkaçından biri olan müzeler ise önemli tarihi bilgileri ve kalıntıları taşımaktadırlar.

Bilinen araba yarış türlerinden biri olan Rallinin ilk zamanları ilk kez 1979 yılları zamanında Paris’te start verilir Dakar’d a finish edilen bir serüvendir.
En sert Ralli serüvenin bu şehirde olması şehrin tanınması ve adının kulaklara aşina olması yönünde büyük rol oynamıştır.

Hem eğlenip hemde gezmek isterseniz Rourne Caddesi tamda sizlere göre. Cadde boyunca birbirinden şık mağazalar, alışveriş mekanları yeme ve içme kültürünü bir arada yaşayabileceğiniz
Eşsiz güzellikte mekanlarla doludur. Cadde boyunca bu güzellikleri görürken birde cadde yolu boyunca 1907 yılında kentin valisi için yapılmış olan binayı görmeniz mümkündür.
Bu binayı cadde üzerinde bulunana ferah ve doğayla iç içe bulunan güzel bir parkın karşında bulabilirsiniz.

 

Kültürel zenginlere de sahip olan kentte bilinen eski bir yapın Ile de Goree, Goree Yarım Adasını kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu adanın mutlaka gelinmesini gerektiren sebeplerinden başlıca yer alanları Amerika’ya aktarılmak üzere olan kölelerin gemilere getirildiği merkezi bir noktadır.
Bu yapıtı da daha rahat ve net bir biçimde görmeniz için Dakar kenti yönetimi sizlere ” Köleler Evi ” Adı altında müze ve tanıtım alanları sergi ve gezi alanları için seçenekler sunmuştur.
Ve tarihin büyük ve az bilinen gerçeklerinden biri olan bu olayı kendi gözlerinizle görme şansı görmektesiniz.

Tabi bu adından oldukça söz ettiren Dakar kentinin mutfak lezzetlerini de anlatmak başlı başınca bir gurur olsa gerek.
Dünyaca önde gelen ahçıların bir çoğunun bu şehirden çıktığını ve bu nedenle de mutfak kültürüne oldukça yaktın olduğunu söyleyebiliriz.
Aynı zamanda sokak lezzetlerini de sahip olan Dakar kültürel ve yerel bir tat haline gelmiş olan kavrulmuş fıstıklarıyla ünlüdür.
Her sokak köşe başı cadde alışveriş merkezinde kavrulmuş fıstıkları bulabilir, çok ucuz fiyata yerel halkın vazgeçilmez olan bu tadını deneyebilirsiniz.

Dakar şehrinde ağırlıklı olarak Lübnan mutfağının damak tadı ve lezzetli yemekleri yer almaktadır.
Ayrıca yüksek alanlarda yemek yemek manzara ve temiz havanın güzelliğiyle yemek yemek isterseniz,
Marche Sandaga alanında bulunun pazar yeri olarak adlandırılan bölgede birbirinden güzel restoranlar ve keyif verici mekanlara tanıklık edebilirsiniz.

Yaz aylarının vazgeçilmez kendi olan Dakar’ı ziyaret etmek artık günümüz şartlarıyla oldukça kolaydır. Deniz ve Hava Yolu ulaşımlarıyla bunu çok rahat yapabilir
Promosyonlu kampanyalardan yararlanarak ucuz uçak biletleri bulabilir güzelliklerle dolu şehirde güzel akşamlar geçirebilirsiniz.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.