Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Helsinki Uçak Bileti

5 Haz 2015

188.000 göl 180.000′ adaya ev sahipliği yapan büyük bir şehir olan Finlandiya’ nın Başkenti Helsinki’dir. Ayrıca Finlandiya’nın en kalabalık şehridir.

Binlerce türü içerisinde besleyen ve bitki örtüsünün güzelliklerini sunan Helsinki şehri ülkenin birçok ekonomi ve yönetim idarelerini kentte barındırmaktadır.
Baltık Deniziyle özleşen Helsinki kilometrelerce uzayan sahil kesimleriyle Baltık Denizinde bir şaheser yaratan az bilinen sahil kentlerindendir.

Şehir aynı zamanda ülkenin kültürel ve yerel faaliyetlerine ev sahipliği yaparak turistlik geçim kaynaklarında bir numaralı ekonomik faaliyetlere sahiptir.

Helsinki şehri münazara tarihe ve eşsiz manzaralı güzelliklere sahip bir şehirdir. Bunların en büyük etkenlerinden bir tanesi de, Tarihi yapıtlarını uygarlık eserlerini sizlere
Manzaralı ve güzellikleriyle dolu yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir şehirde eş zamanlı yaşatabilir, diğer şehirler gibi şehrin bir kısmı tarihi bir kısmı tatil mekanı olmaktan alıkoyar.
Tatiliniz yaparken tarihi yaşayabilir, tarihi yaşarken tatilinizi yapabilir, alışverişlerinize doğa güzelliklere katabilir ve her adımınızda eski yapıtlara tanıklık edebilirsiniz.

Helsinki şehir sınırları 686 km’ lık bir yüz ölçüme sahipken bunun yaklaşık olarak 501 km’si ise denizlerin kapsamasıyla oluşan bir şehirdir.
Yapı itibariyle ve şehrin denizlerle olan birleşmiş güzelliklerinden dolayı şehre verilen adlardan bir tanesi de Baltık Denizin Kızı olarak anılmaktadır.
Kent deniz kıyılarını kapsarken bu kıyılardan oluşan uzunca uzun bir yürüyüş mesafesine sahiptir. Hatta şehrin tamamını kaplamakta olan bu sahil kıyıları
Çok fazla bitki örtüsüyle görmediğiniz birçok bitki türleriyle sizlere doğayı sunmaktadır. Kentin içerisinde bulunan 300 adası bulunmaktadır.
Bununla birlikte oldukça fazla sayıda sahil koyları ve konaklama mekanları vardır.

Şehrin büyük bir alanında ise ormanlık araziler mevcuttur. Yaklaşık olarak 3800 hektarlık muhteşem büyüklükte ormanlıklara sahiptir.
Gayet temiz, içerisinde birçok canlı türünün bulunduğu bu ormanda doğayla iç içe yaşama şansı bulabilmektesiniz.
Birçok ziyaretçi Helsinki’ye geldiğinde özellikle de doğa tutkunları bu ormanda kamp hayatı sürmekten kendilerini alamamaktadırlar.
1800 hektarlık şehir içi alanda ise park ve park türlü alanlarla karşılaşmaktasınız. Şehrin merkezi alanlarında güneşten terlediğiniz vakitlerde
Soğuk bir doğa esintisi almak isterseniz şehir size bunu sunmaktan kaçınmamaktadır.

Aynı zamanda bu alanların içerisinde birbirinden faklı pazar alanları, alışveriş tutkunları için birbirinden eşsiz mağaza ve alışveriş merkezleri de yer almaktadır.
Çok fazla şehir görmüş insanların bildiği bir gerçek varsa oda Finlandiya’nın Başkenti olan Helsinki’nin karma bir şehir olduğu ve eş zamanlı tüm güzellikleri yaşayabileceklerdir.
Deniz ve Hava Yolu ulaşım sağlayan aynı zamanda ülkemizden çok rahat şekilde ucuz uçak biletleri ve seferleriyle bu güzel şehre seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.