Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Viyana Uçak Bileti

20 Kas 2014
ucuz uçak bileti

Thy(Türk Havayolları) 01 Kasım – 01 Aralık arasında satın almalı, seyahat başlangıcı olarak 1-7 Aralık arasında başlangıç tarihle 14 gün sonra dönüş bileti kullanmalı şekilde gidiş-dönüş kampanyalı bilet fırsatı sunuyor. Viyana bileti her şey dahil ücretidir. İstanbul – Viyana, Viyana – İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri her şey dahil ücretidir.

Gezilecek yerler açısından gayet zengin bir yer olan Viyana’da her türlü gezilecek yer bulabilirsiniz. Sanatsal, tarihi, kültürel, eğlence ve dinlenme yerleri bulabilirsiniz. Bu bulacağınız yerleri tarihi açıdan üç kategoride incelersek şehri daha iyi anlarız. Bunlar İmparatorluk Viyana’sı, Modern Viyana ve Yeşil Viyana.

Viyana şehri tarihimizde önemli yeri olan bir şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu’nun Batı’da ulaşabildiği son noktadır. Bu özelliği ile tarihe meraklı herkesin ziyaret etmesi gereken bir yer. Avusturya’nın en büyük şehridir. Ülkenin hem resmi başkenti hem de politik, kültürel ve ekonomik başkentidir. Nüfusun en yoğun olduğu şehirdir.

İmparatorluk Viyana’sını incelediğimizde sanatsal yönünün ağır bastığını ve müzelerin daha fazla olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca St. Stephen Katedrali gibi, Beldevere gibi imparatorluk dönemine ait benzersiz yapılar keşfedeceksiniz. Bu tarihi yapılar dışında Schloss Schonbrunn Baroque eşsiz yapısı ile UNESCO Dünya Kültür Mirasına listesine eklenmiştir. Sahip olduğu estetik ve tarihi değerler açısından bir benzeri daha yok olmamaktadır. Sisi Müzesi ise sergileriyle imparatorluk döneminden ayrıntılı kesitler sunmaktadır. Bu tarihi kesitler kaçırılmamalıdır.

Modern Viyana’yı anlatmaya ise MuseumsQuartier ismindeki dünyanın en büyük müzelerinden birisi ile başlamak makul olacaktır. Büyüklüğü 195.000 metrekare olan müze ve yapıları ile dünyaca benzersiz bir yapıdır. 21. yüzyılın eserleri ve barok(baroque) binaları ile benzersiz bir karışım ortaya çıkartıyor. Tuna Nehri üzerindeki BM Merkezi ve şehir merkezi arasında kalan Tuna Adası post modern bir şah eserdir. Modern ve estetik mimarisi sayesinde geçmişten geleceğe gelen sağlam bir şehir olarak tanımlayabiliriz Viyana’yı.

Yeşil Viyana ise Viyana’nın yarısının yeşil alan olması nedeniyle ona verebileceğimiz isimlerden birisidir. Kentsel alanın üçte bir koruma alanı ve sit alanlarından oluşmaktadır. Çok sayıda park, bahçe, yeşillik, çimenlik ve yeşil alandan meydana gelmektedir.

Eğlence mekanları açısından klasik müzik ağır bassa da diğer neredeyse bütün müzik türlerinde eğlence yerleri de bulunmaktadır. Rock, caz, pop ve diğer bilinen müzik türleri ile ilgili eğlence yerleri bulmak hiç zor değildir.

Viyana’da kahve içilecek mekanlar çok olmakla birlikte hemen her köşede bulabilirsiniz. Kentin restoranları, diğer yiyecek ve içecek mekanları ile her bütçeye hitap etmektedir ve farklı pek çok mutfağa da ev sahipliği yapmaktadır.

Bilet şartları

Seyahat başlangıç Tarihi: 1 – 7 aralık 2014 arası

Bilet Kesim Tarihi Aralığı:  1 Kasım – 7 Aralık 2014 Aralık

Rezervasyon Süresi: Rezervasyondan 1 gün sonra bilet satın alınması gerekiyor.
Unutulmaması Gereken Not: Size verilen pnr numarası ile uçuştan iki saat önce biletiniz alıp, koltuk numaranızı seçmelisiniz.

En Az Dönüş Bileti Aralığı: 3 gün

En Uzun Dönüş Bileti Aralığı: 14 gün

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.