Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

First Class Nedir ? Business Class Nedir ? Farkları Nelerdir ?

20 Oca 2015

Business class, havayollarının günümüzde birçok uçağında, yolcuların özel bir uçuş tecrübesi yaşamaları için ayrılmış olan alan ve bu alanda sunulan hizmetleri kapsayan bir ayrıcalığı ifade ediyor. Her havayolu firması için business class başlığı altında olmasa da ayrıcalığı olan yolculara sunulan özel ikramlar ve hizmetler bulunmakta. Değişik ücret tarifeleri ile ulaşabileceğiniz business class uçak biletleri hem havalimanında hem de uçakta özel ve kaliteli hizmetlerle sizi karşılıyor.

Business sınıf bir uçak biletine sahipseniz, alacağınız hizmetler yalnızca uçağa bindikten sonra değil, havalimanına gelmeden önce başlayabiliyor. En fazla dauçu ABD’ye yapılan okyanus aşırı uçuşlarda business class uçak biletleri sayesinde bagaj haklarınız normalden daha esnek oluyor ve havaalanına vardığınız andan itibaren sıra beklemek mecburiyetinde kalmıyorsunuz. Özel kapılardan uçağınıza ulaşma olanağınız bulunuyor.

Bagaj sınırı düşük 10 kilo daha fazla olan business class uçak yolculuklarında havaalanlarında da ayrıcalıklı havayolu servislerinden faydalanabiliyorsunuz. Business class yolcuları bekleyen özel lounge salonlarda size kendinizi özel hissetirebilecek ne varsa bulunuyor! Uçuş saati gelene kadar özel salonlarda içecek ve yiyeceklerin tadına bakabilir, konforlu koltuklarda internete bağlanabilirsiniz.

first class

First Class’tan söz edecek olursak da birinci sınıf anlamını taşıyan ve uçaklarda ayrı bir kısımda, özel hizmetlerle seyahat etmenizi sağlayan seyahat sınıfı olduğunu söyleyebiliriz. Havayollarının tamamında birbirinden farklı ayrıcalıklar, birbirinden güzel seçenek ve imkanlar sunan first class uçuşlar, tamamı ile para sıkıntısı çekmeyen yolcuların seyahat ettiği özel bir bölümdür. Bir otel odasında seyahat ediyormuş edasıyla yolculuğunuzu sürdürün diye tasarlanan first class uçuşlar her ihtiyacınıza karşılık veren detaylar ve hizmetlerle doludur.

First class uçuşlar özellikle uzun uçuşlarda konforlu ve lüks bir yolculuk geçirmek isteyen yolcuların tercihi oluyor. 12 saat süren bir uçuş esnasında televizyon, konsol oyunları, yatak, kendinize ait banyo, birbirinden güzel yemekler sunuluyor. Ses izolasyonu sağlayan kulaklıkların yer aldığı first class sınıflarında aşçıların özel uğraşlarla hazırladığı yemeklerle, en yeni filmleri izleyebilme şansınız mevcut. Her havayolu değişik tasarım ve hizmetler ile first class uçuşlarına yer veriyor. Çoğunlukla uzun süreli uçuşlar için kullanılan uçaklarda yer alan bazı first class hizmetleri, havalimanına varmanız için sizi evinizden alarak başlıyor.

First class uçuşların en iyi özelliği, 35.000 fit yükseklikte, mükemmel bir restoran tecrübesi yaşatmalarıdır. Şeflerin ciddi anlamda en hünerlilerinin elinin değdiği first class yemek menüleri dünyanın her bir yanından sevdiğiniz tatları uçuş esnasında karşınıza çıkarıyor.

First class uçuşlar, havalimanından, hatta evden alındığınız takdirde daha öncesinden başlayarak özel hissettiriyor. Lounge salonlarında güzel zaman geçirebilmeniz için her havayolunun yüzlerce farklı opsiyonu bulunuyor. Sıra beklemenize gerek olmadan girdiğiniz havaalanında, first class uçuşunuz başlayana dek lounge salonlarında birbirinden özel servislerden faydalanma imkanınız var. Avrupa’da hemen hemen bütün havayollarında first class uçacaklar için özel lounge salonları bulunuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.