Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Uçuşta Bebekli Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

15 Oca 2015

Bebekle Seyahat İçin Yanıma Ne Almalıyım?

Bebekle uçak yolculuğuna çıkarken düşünmeniz gereken ilk kısım uçak yolculuğuna hazırlanmadır. Bebek için özel bir el çantanız mutlaka olmalıdır. Yanınıza bu çantada her zamankinden daha çok sayıda bebek bezi ve ıslak mendil alın çünkü uçaktaki basınç farklılığı ve titreşim ile birçok bebek her zamankinden daha çok altına yapar. Burun damlası ve spreylerini, bunun dışında pşik kremini de aklınızda tutun. Kusarsa kirlileri nereye koyacağınızı bilemezsiniz, bu yüzden de yanınıza bol poşet ve yedek kıyafet almanızda fayda var. Uçakta ihtiyacı olabilecek her ilacı (hele hele sıvıysa) ayrı ayrı kilitli poşetlere koyun. Biberon, emzikler, toz mama, daha büyük çocuklar için dökülmeyecek ve yenmesi ve yedirilmesi rahat yiyecekler (örneğin dilimlenmiş tost kaşarı, kurutulmuş meyve gibi), kavanoz mamalar, bebek kaşığı… Uçakta bebeği emzirmeniz gerekirse üstünüze örtmek için bir örtü.

Uçak içinin dış ortamdan daha serin olması ihtimaline karşı battaniye ve süeter. Daha büyük çocuklar için daha önce hiç oynamadığı oyuncak ya da oyuncaklar, müzikli kitaplar, dergiler zaman geçirmesi için güzel olur.

Havalimanı İçin İpuçları

Pekçok havalimanında emzirme ve süt sağma için özel odalar vardır, buraları kullanabilirsiniz. Henüz havalimanındayken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da bebek arabanızın teslimi. Bebek arabanızı dilerseniz uçağa kadar götürebilirsiniz ancak bunun için önce bebek arabası için büyük bir isimlik hazırlayıp üstüne bilgilerinizi kaydetmiş olmanız gerekir. Birçok havalimanında bebek arabası uçağa kadar götürülebilmekle beraber bebeğin uçağa alınması sırasında arabayı görevliler teslim almakta ve uçaktan iniş anında da bebek arabası geri teslim edilmektedir. (Uçaktan iner inmez bebek arabasını hazır bulamayacaksınız, bu yüzden inişte acele etmeseniz iyi olur.)

bebekler ile uçak yolculuğu

Bebekle Uçak Seyahati

Çocuğunuz yeni doğmuş ise uçak bebek için tehlikeli midir telaşı yaşarsınız, birkaç ay olduysa rahatsınız fakat biraz daha büyük ve tam anlamıyla oyun çocuğu dediğimiz türdense yolculuğun hem sizin hem de çocuk için bunaltıcı geçmesi olası. Bunu önlemek için uçak seyahatinin günler öncesinde çocuğunuza uçağı, uçakta ne kadar uzun süre oturması gerekeceğini, bunun oldukça sıkıcı olabileceğini lakin sıkılınca onu oyalayacak şeyler bulacağınızı defalarca anlatarak onu yolculuğa hazırlamış olmalısınız. Yolculuğa çıkmadan önce hazırladığınız ve ulaşması kolay yerdeki seyahat oyuncaklarını çocuk daha sıkılmamışken oynasın diye çıkarmayın. Aslına bakarsanız sırf bu seyahat için aldığınız 1-2 de yeni oyuncağınız olursa çocuk daha uzun süre oyalanabilir. Uçuş esnasında bazı birçok bebeğin burnu tıkanabiliyor. Böyle bir durumun yaşanma ihtimaline karşı çantanızda serum fizyolojik damlası olması işinize yarayabilir. Duymazsınız sanmayın, uçakta çocuğunuz ile beraberseniz daha nice ihtiyacınız olabilir.Daha ilginci de var. Bebeğin burnuna kuruma gibi bi sorunu bulunmadığından, buna artı olarak antibakteriyel olduğundan dolayı sağılmış anne sütü damlatılabileceği bile geçiyor.Eğer yeterince paranız varsa bebek koltuğunu koymak amacıyla ayrı bir koltuk satın almak en konforlu, rahat ve güvenli yoldur. Fakat bunu yapamıyorsanız 2 yaşından küçük olan bebekler uçuş süresince anne babanın kucağında özel emniyet kemerine bağlı biçimde yolculuk yapacaktır. Eğer iki yaşından büyük yaştalarsa erişkinlerin koltuklarında yerlerini kapıp onların emniyet kemerlerini takabilirler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.