Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Gazipaşa Hedef Yükseltti

25 Nis 2015

Finlandiya’nın resmi radyo televizyon kurumu YLE muhabirinin sorularını yanıtlayan Alanya Belediye Başkanı Yücel, “Alanya artık dünyada bir markası. 2015 yılında havalimanına gelen yolcu sayısının 1 milyonu geçmesini bekliyoruz” dedi.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın (ALTAV) daveti üzerine Alanya’ya gelen YLE Muhabiri Jare Tanskanen, ALTAV üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Şükrü Cimrin’le birlikte Başkan Yücel’i ziyaret ederek, Gazipaşa Havalimanı’nın bölge turizmine katkısı ve İskandinav pazarındaki yeri hakkında röportaj yaptı.

Gazipaşa Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte İskandinav ülkelerindeki Alanya ilgisinin daha da artığını belirten Başkan Yücel, “İnsanlar tatil tercihi yaparken en yakın havalimanı neredeyse orayı seçiyor. Gazipaşa Havalimanı da kitle turizminin yanı sıra bireysel turizmi de geliştirecek. 2015 yılında havalimanına gelen yolcu sayısını 1 milyonu geçmesini bekliyoruz. Pistin 2 bin 500 metreye uzatılmasıyla birlikte ekonomik kapasitesi daha büyük uçaklar inmeye başlayacak” şeklinde konuştu.

Gazipaşa Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte turizm yatırımlarının da arttığının altını çizen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’nın gerçek bir turizm destinasyonu olması için havalimanı şarttı. Alanya artık dünyada bir marka” dedi.

Alanya’nın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, turizm alanında daha iyi rekabet edebilmek için alternatif turizm olanaklarını öne çıkartmak için çalıştıklarını söyledi. Spor, golf, doğa gezisi, sağlık, kültür alanındaki yatırımların arttığını belirten Başkan Yücel, hizmet sektörlerinin tamamında müşteri memnuniyetini ön plana çıkartmak için çalıştıklarını kaydetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.