Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Thy Lufthansa Rekabeti Büyüdü

24 Nis 2015

Alman Telekom’un sitesinden bildirdiği bir habere göre THY’nin Lufthansa için büyük bir tehdit oluşturduğu ve dünyanın en büyük havayolu şirketi olmak istediğini bildirdi.

Resmi Hava Yolu Rehberi’nin kaynak verildiği THY’nin en çok noktaya ve en çok ülkeye uçuş seferleri gerçekleştirdiği ve THY’nin sayıyı daha da arttırmak niyetinde olduğunu yazıldı.

Bu yüzden THY’nin Almanya menşeli hava yolu firması Lufthansa ve onun sahip olduğu diğer hava yolu şirketleri için bir tehdit olduğunu belirtti. İstanbul’a yapılan 3. havalimanı ise Almanya’nın Chiemsee gölü kadar büyük olduğu bildirildi. Bu göl yaklaşık 80 kilometre kare civarı bir büyüklüğü mevcut.

Haberin devamında bir zamanlar Lufthansa’nın Star Alliance kapsamına teşvik ettiği ve desteklediği THY, şimdi büyüme hızı ile bir tehdite dönüştüğünü belirtti. On yıl civarı bir süre önce yalnızca mecburiyet ile kullanılan THY’nin son dört yıldır peş peşe Avrupa’nın en iyisi seçildiğini bildirdi.

THY’nin toplamda 223 uluslararası noktaya uçuş yaptığını ve uygun fiyatlarıyla tercih nedeni olduğunu vurguladı. 2014 yılında THY’nin karını ikiye katladığı biliniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.