Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Thynin Türk Kaptanlari Yabancı Pilotlardan Şikatyetçi

20 Nis 2015

Bir gazete yazarında duyduğum olaya göre THY pilotlarının dertlerinden birisi de THY pilotlarının bir kısmının yabancılar olmasıymış.Kaptan pilotun yabancı pilotlar konusunda şikayetçi olduğunu belirten yazar, onların ruh hallerini de anlamaya çalıştı.

Ondan bir parça

Kulisde saygın arkadaşlarımla konuşurken odaya giren birisi söze başladı ve hayat öyküsünü özetle anlattı. THY’de yerli pilotlar yabancı pilotlardan şikayetçiymiş. Bunun nedeni ise iletişim eksikliğiymiş özetle.

Alman pilot faciası ile ilgili bilgileri kendisi ile paylaşmaya başladım. Yakın zamanda olan pilotun uçağı dağa çarptırması faciası üzerine bir konu açtım. Fransa’da konuyla ilgilenen savcılık açıklamasında şok bilgiler ortaya çıktı. Dağa uçağı çarptıran pilot önce kaptan pilotun kokpitten çıkmasını beklemiş. sonrasında uçağın kokpitini içeriden kapatmış. Uçağı hızını arttırmış ve isteyerek dağa çarpılmasına neden olmuş. Daha sonraki soruşturmalarda pilotun aklı dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkmış. Alman pilotun sağlık raporu aldığı hastane ve Alman hastaneleri hastalarının sağlık durumlarını gizlermiş. Bu gizliliğe de herkes riayet etmek zorundaymış Alman kanunlarına göre. THY yabancı pilotlara en yüksek maaşı veren işyeri olduğu için de pilotların çoğunun tercih ettiği bir şirketmiş

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.