Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Havayolu Firmaları

10 Kas 2014

Türkiye`de aktif olarak hizmet veren havayolu şirketlerinin bir çoğunun bilgilerine bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu firmalar arasında en bilindik olan tabiki Türk Havayollarıdır. Türkiyede kurulan ve devlet desteği ile dünyaya açılan Türk Havayolları (THY) yıllardır kaliteden ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir. Uçuşlarını Atatürk Havalimanından gerçekleştiren firma daha sonralarda açılan Sabiha Gökçen Havalimanına da inişler yapmaya başlayarak müşterilerinin yüzünü güldürdü. İstanbul Anadolu yakasında, Kurtköy ilçesinde bulunan bu hava limanı Anadolu yakası için ise harika bir gelişme oldu. İlk kadın pilot olarak bilinen Sabiha Gökçen`in adını alan havalimanına günümüzde bir çok firma iniş yapabilmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;  THY, Sunexpress, AnadoluJet, OnurAir, Pegasus, AtlasJet, Borajet gibi firmalardır. Bunların dışında yurt dışında bulunan bir çok firmada vergisini vermek şartıyla, yoğun olmayan zamanlarda ve planlarda inişler yapabilmektedir.

Havayolu firmaları aslında gelişen teknoloji ile dünyanın bir ucuna gitmeyi yaklaşık 24 saate sığdırabilen Teknoloji dolu firmalardır. Uçaklar, Özel jetler ile taşımacılık yapmaktadırlar. Bu firmalar sadece canlı taşımak için oluşturulmamış ve geliştirilmemiştir. Asıl öncelik olarak cansız yani eşya taşıma üzerinde deneylerin yapılmış ve daha sonraları insanları taşımak için geliştirilmiş, güvenlik önemleri alınmıştır.

Kısaca Havayolu Firmalarına Değinirsek;

Türk Havayolları (THY) :

Türk Havayolları devlet desteği ile 1933 yılında Ulu Önder Atatürk Vefat etmeden kurulmuştur. Devlet bünyesine bağlı olarak geliştirilmekte ve yönetim ekibi atanmaktadır. Şu andaki CEO su ise Temek KOTİL`dir. Yapılan araştırma ve alınan ödülle neticesinde Avrupa Kıtasında Dünya 1.cisi, Dünya genelinde ise 5. sırada rakipleri ile havayolu kategorisinde kendini üst sıralara çıkartmaya çalışmaktadır. Kendi Havalimanı ise TÜRKİYE, İSTANBUL, Bakırköy ilçesinde bulunan Atatürk Havalimanıdır. Buraya ulaşım ise hem metro,hem metrobüs ile yapılabilmektedir. 105 Ülkede 240 küsür noktaya sefer düzenlemektedir. Thy aynı zamanda AnadoluJet Hava Yollarınında sahibidir. Uçuş kodu olarak “TK” kullanmaktadır.

AnadoluJet Havayolları :

Türk Havayolları tarafından, düşük bütçeli ailelerin yada kişilerin uçuşlarını kolaylaştırmak adına 2008 yılında, merkezi Türkiye,Ankara seçilerek kurulmuş bir havayolu şirketidir.  İlk olarak 4 uçak, akabinde 20 uçak daha firmasına ekleyerek Yurt İçinde bir filoya sahip olmuştur. Günümüzde bir çok havalimanına iniş yapabilmekte ve Destinasyon sayısını sürekli arttırmaktadır. Havayolu kodu olarak kurucu firması olan THY`nin Uçuş kodu olan “TK” yı kullanmaktadır. Her havayolu firmasında olduğu gibi seyahatleri kolaylaştırmak, uzun mesafelere kısa sürede ulaşmak için kurulmuştur.

Sunexpress Havayolları :

Sunexpress havayolu firmasının merkezi Türkiye, Antalyadır. Tatil yöresini ve yurt dışı uçak seferlerini ön plana alarak bölgenin kalkınmasını hedeflemiştir. İlk açıldığında bir kaç charter ve sabit uçuş yapabilen Sunexpress İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanına daha sonra ise Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapmaya başlamıştır. Almanya (GERMANY) ülkesine direk seferlerler düzenlediği gibi Güneyde Africa ve Kanarya Adası gibi ülke ve eyaletlere seferler düzenlemektedir. 1989 yılında kurulan Sun Express Havayollarının günümüzdeki ortaklarını %50 Türk Havayolları, %50 İse Lufthansa Havayolları oluşturmaktadır. Turizm Charter`ı üzerine kurulu bu firma artık direk uçuşlarda yaparak Thy,Pegasus ve diğer havayolları ile rekabet halindedir.

OnurAir Havayolları : 

1992 yılında yılında kurulan şirket, hem yurt dışı hemde yurt içi uçuş seferleri düzenlemektedir. 2013 yılı içerisinde satışa çıkarılarak 200 Küsür Milar Dolara satılmış ve hisseler %51 e %49 olarak palaşılmıştır. Adana,Antalya,İstanbul,İzmir,Malatya, ŞanlıUrfa,Trabzon,Sivas,Dalaman gibi bir çok şehre uçak ile seyahat yapmaya imkan tanımaktadır. Azerbaycan, İran, Norveç,Ukrayna, Danimarka gibi dünya ülkelerine de seferler düzenlemektedir.

Pegasus Havayolları :

Pegasus firması 1990 yılı içerisinde, Türkiye,İSTANBUL merkezi olarak ortaklık ile kurulmuştur. Sunexpress Havayolları gibi charter uçuşları ile seferlerine başlayan firma günümüzde Yurt içi Uçak Bileti Satışında Türk Havayollarına ciddi bir rakip olmuştur. Aynı zamanda kargo sektörüne eğilimi olan şirket bu alanda da büyük başarılara imza atmıştır. İnternet sitesi üzerinden de online satış yapan firmanın biletlerine sitemiz üzerinden de ulaşabilmektesiniz.

Atlas Jet Havayolları : 

2 Adet Boing tipi uçak ile seferlerine başlayan Atlasjet 2001 yılında kurulmuştur. Hem yolcu hemde yük taşımacılığı yapan firma her iki alanda da diğer havayolu firmalarına ciddi rakip olmuştur.  İç hat seferlerine kuruluş tarihinden 3 yıl sonra Havacılık kurumundan ruhsat alarak başlamıştır.  JetMİL ile müşterilerinin her uçuşuna puan yüklemektedir. Bu JETMİLIer ile ucuz uçak bileti, ücretsiz uçak bileti,kampanyalı uçak bileti satın alabilmektesiniz.

Yorum Yap !

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..