Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Pegasus

8 Kas 2014
Pegasus ucuz uçak bileti

Pegasus havayolları 1990 yılında kurulan bir havayolu şirketidir. Bu şirket 2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş. tarafından satın alındı. 79 sipariş ve 51 toplamda uçak kapasitesi ile 72 noktaya hizmet vermektedir, Merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Yurt içi hatlarda 29 farklı noktaya, yurt dışı KKTC dahil olmaz üzere 43 noktadan 30 ülkede 72 noktaya uçuş hizmeti vermektedir ayrıca Türkiye’deki 4.tarifeli havayolu olmuştur.

 

Türkiye’de ilk düşük fiyatlı uçuşları gerçekleştirerek bir ilki başarmıştır. Bu ilkin sonraki yolculuklarında da devam ettirmiştir. Kısa ve orta menzilli hatlarda uygun fiyatlı ulaşım imkanı sunması ile tanınmıştır. Türkiye’nin en genç filolarından birine sahip olan Pegasus Havayollarının uçaklarının yaş ortalaması 3,65’dir, bu açıdan bakınca en yeni uçaklarla en ucuza uçma imkanını vererek cazip bir görünüm çizmektedir. 2011 ve 2012 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olmuştur. Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Kafkasların bir çok noktasına uçuş düzenleyen Pegasus havayolları, Türk sivil havacılık tarihinde verilen en büyük uçak siparişini vermiştir, bu siparişe göre toplam 100 adet uçaktan yalnızca 25 tanesi opsiyonlu alım ile verilen siparişin boyutu yaklaşık 12 milyar dolar olmuştur.
Hisselerinin yüzde 34,5’lik kısmını halka arz ederek 2013 yılında borsada “PGSUS” kodu ile işlem görmeye başlayan Pegasus havayolları, borsaya açılan Türkiye’deki ilk özel hava yolu şirketidir. Ali Sabancı’nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirketin genel müdürü Sertaç Haybat’tır.

 

Şirketin ilk zamanlarda geliştirdiği düşük ücretli kısa ve orta menzillerde hizmet politikasını daha da geliştirmiş olup, düşük maliyetli hava yolu modelinin Türkiye’deki sağlam uygulayıcılarından birisi olmuştur. Havayolu ittifaklarından IATA, ICAO ve CASS üyesidir.

 

Türkiye’de kalkış oranlarını yayınlayan ilk şirket olarak 2012 yılında müşterilerinin %92.1‘lik oranını zamanında ve rötarsız şekilde kalkış ile gidecek yere tam zamanında götürmüştür. Bu götürdüğü müşterilerin gidiş güzergâhları ise Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Kafkaslardır.

 

Ayrıca Pegasus Cargo markası altında da nisan 2010 tarihinden itibaren kargo hizmetine başlamıştır, bu kargo hizmeti ile Ortadoğu, Afrika ve Hindistan bölgelerindeki etkinliğini pekiştirmiş olup, bu hizmetini büyütmeye devam etmektedir.

 

Pegasus hava yolları ile en uygun fiyatla uçak bileti alan müşterilerinin büyük çoğunluğunu yerinde ve zamanında yerine getirmesi ile haklı bir üne sahiptir. Bu durumda eğer ucuz uçak bileti arıyorsanız bu tercihinizde iyi bir seçim olabilmektedir. Pegasus uçak bileti almak isteyen müşterilerimiz online olarak uçak bileti satan web sitemizden Pegasus uçak bileti satın alabilirler. Pegasus, yurt içi uçak bileti alırken de yurt dışı uçak bileti alırken de uygun fiyatlı uçak bileti arıyorsanız ciddi bir alternatif olarak varlığını sürdürüyor.

Yorum Yap !

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..