Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Türk Hava Yolları

8 Kas 2014
Thy uçak bileti

Türk havayolları 1933 yılında mayıs ayında yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyaya bağlamayı hedefleyen bir ulusal havayolu olarak kuruldu. Ulusal hava yolumuz olarak dünyanın en çok noktaya uçan 4. havayolu şirketi konumuna yükselen Türk havayolları 81. yılında Türkiye’de havaalanı olan her ile uçuş imkanı sağlayarak geniş iç ve dış uçuş noktası ağı ile Türkiye’nin gururu durumdadır. THY elde ettiği dereceler ve ödüller kadar dört kıtadaki 257 uçuş noktası ile müşterilerine en geniş uçuş ağlarından birisini sağlamaktan mutluluk duyar. Bu uçuş ağında 263 uçak filosu ile en geniş bir filo ağına sahiptir, bu uçaklardan 259’u yolcu uçağı olarak 7 tanesi de kargo uçağı olarak hizmet vermektedir. Bu filo ağını sahip olduğu sağlam teknik hizmetler ve teknik destek ile birleştirince en düşük kaza, olay ve kırım sayılarına sahip havayollarından birisi olmayı başarmıştır. 81 yıllık tecrübesi ile de her fiyat aralığına ve kaliteye hitap eder olmuş bir havayoludur. İster Business(iş), ister Economy(Ekonomi) veya First Class(Birinci Sınıf) ile uçun, kalite THY’de tesadüf değildir.

 

İlk kuruluşunda Devlet havayolları olarak kurulan THY , 1956 yılında ilk defa Anonim ortaklık modeline geçmiştir. Bu ortaklık öncesi uluslararası uçuşlarını ilk defa komşu ülke Yunanistan’ın başkenti Atina’ya yapmış olan kuruluş, ittifaklara ve ortak uçuşlara ise geç girmiştir. Kargo hizmetlerini de 1936 yılındaki ilk Atina uçuşunda gerçekleştiren THY Cargo, bugün Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika olmak üzere beş kıtaya kargo taşımaktadır. Başlarda yolcu uçaklarının taşıdığı kargolar ile başlayan THY Cargo sonralarında satın alınan yolcu uçaklarının iç tasarımı değiştirilerek kargo uçağı olarak kullanmıştır. Sonraları özellikle kargo uçakları da satın alarak filosunu büyütmeye başlamıştır. Bu büyüme özellikle 2010 -2011-2012-2013 yıllarında teslim aldığı uçaklar ile iyice büyümüştür kargo filosu da.

 

Sağlıklı olarak hizmetlerinin büyümesini sahip olduğu güçlü teknik alt yapı hizmetlerine ve teknik destek hizmetlerine borçlu olan Türk Havayolları Atatürk Havalimanında bir teknik bakım merkezi ile uçaklarının bakımını yetkin bir personel yelpazesinde yürütmektedir.

 

Türk havayolları yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda dünyanın her köşesine uçuş gerçekleştirmektedir, bu sayede yurt içi uçak biletleri ve yurtışı uçak biletleri alırken thy ile güvenle seyahat edebilirsiniz. Türk havayolları ile uçmak isteyenleri bekleyen geniş uçuş ağındaki geniş fiyat aralığı ile konfor yolculuğu isteyen yolculara uygun fiyatlı konfor sınıfı seyahat imkanı olmaktadır. Ekonomi sınıfı yolculuk yapmak isteyen yolculara ise ekonomi fiyat ile yolculuk imkanı vermektedir. Bu sayede en uygun fiyatlı uçak biletlerini Türk havayollarından temin edebilirsiniz. Thy uçak bileti temin etmek isterseniz web sitemizden temin edebilirsiniz. Türk havayolları uçak bileti sorgulama işlemi artık internet üzerinden yapılmaktadır. Türk hava yolları uçak bileti fiyatlarını web sitemizden sorgulatabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar ( 1 )
 1. Y. Fatih 10 Kasım 2014

  Genel olarak hava yolu ulaşımı ile yaptığım seyahatlerimde Türk hava yollarını tercih ediyorum. Kesinlikle kaliteli hizmet ve rahat bir yolculuk için değişilmeyecek kadar güzel bir hizmet sunuyorlar.


Yorum Yap !

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..