Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Corendonun Emektar Pilotuna Vefalı Veda

24 Kas 2014
ucuz uçak bileti

Chater uçuşları yapan Antalya merkezi havayolu şirketi Corendon Airlines’ın pilotlarından olan Pilot Osman Altun, 44 yıllık pilotluk mesleğini Hannover- Antalya uçuşu ile bitirdi.

Saat 13:10’da Atatürk Havalimanına inen uçağını, Corendon Airlines genel müdürü ve yönetim kurulu başkanı Yıldıray Karaer, uçuş iletme başkanı Erhan Bayram ve mesai arkadaşları bir süpriz ile karşıladı.

65 yaş haddi nedeniyle bugün son uçuş seferini yapan Corendon Airlines emektar pilotu Osman Altun, öncelikle pistte itfaiye ekiplerinin hazırlığı görsel bir şölenle karşılaması ve sonrasında yolcu iniş kapısında çiçeklerle karşılandı. Karşılama esnasında oldukça duygulanan Kaptan Pilot Osman Altun gözyaşlarına hakim olmaya çalışarak, “44 yıllık pilotluk hayatımda çok şey gördüm ve geçirdim ancak bu çok farklı ve güzel oldu. Şu an da heyecandan söyleyecek bir şey bulamıyorum.”

Türk Hava Kuvvetlerinden emekli olduktan sonra sivil havacılığa geçti. Uzun yıllar hizmet eden Osman Altun, 2005 yılından bugüne Corendon Airlines Kaptan Pilotu olarak görev yaptı. Sivil havacılık kariyerinde 1991 yılında İstanbul havayollarında görev başlayan Osman Altun, daha sonraki yıllarda Air Rose, EuroSun, Sky Airlines, Inter Air ikinci kaptan olarak görev yaptı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.