Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Türk Hava Kurumu İçin Kritik Karar Zamanı

21 Kas 2014
ucuz uçak bileti

THK başkanı Osman Yıldırım ve dört kişinin tutuklanmasından sonra  Türk hava Kurumu’nun geleceği ile ilgili belirsiz sürüyor. Türk Hava Kurumu yönetim kurulu iki günden beri toplantıda. Ya kendi itibarlarını koruyacaklar ya da Türk Hava Kurumunu genel seçime götürecekler.

Osman Yıldırım ve diğer beş kişinin yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sırasında gözaltına alınması ve tutuklanması yüzünden Türk Hava Kurumu toplandı dün ilk kez. Toplantıların bugün de devam etmesi söz konusu. 12 kişiden oluşan Türk Hava Kurumu yönetimi Osman Yıldırım’ın yokluğunda 11 kişi olarak dün toplandı. Toplantıda THK’nın geleceği ile ilgili karar almaya çalışıyor.

Nevzat Yalçın’ın başkanlık yaptığı toplantıda diğer yönetim kurulu üyelerinin bugün ya tamam ya da devam kararı alması bekleniyor. Toplantıda alınacak karar sonucunda kendi itibarları mı yoksa kurumun itibarı mı öne çıkacak bugün belli olması bekleniyor. Osman Yıldırım tarafından yapılanlar sonucunda borça batağına düşen kurumun nasıl bir çıkış yolu bulacağı bilinmiyor. Bu belirsizlik içinde yeniden kurul kararı çıkmaması durumunda çok sayıda yönetim kurulu üyesinin istifa edeceği belirtiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.