Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Astana Uçak Bileti

17 Kas 2014
Astana promosyonlu uçak bileti

Astana, Kazak Türkçesindeki anlamı başkent olan bir kelimedir. Aynı zamanda 1998’den beri Kazakistan’ın başkenti. 1998’den önce ülkenin başkenti Almatı’ydı. Astana, ülkenin ikinci büyük şehri.

Astana, gezilecek pek çok yere sahiptir. Bunların başında Baiterek Tower var. Bu 105 metre yüksekliğinde bir kule. Bu kule ile harika bir şehir manzarası yaşayabilirsiniz. Kule, sanat galerisi, akvaryum ve restorana sahip.

Khan Shatyry ismindeki devasa şeffaf çadır var, bu çadırın yapımı halen sürüyor. Yüksekliği 150 metre olan çadır 10 futbol stadyumunu içine alabilecek genişliktedir. Çadırın esas işlevi en soğuk başkentlerden olmasına rağmen içindeki sıcaklık sabit tutulacağı için kışında gezme imkanı sağlaması için tasarlanmış bir yer. İçinde bir park, sokakları ve meydanı olan alışveriş ve eğlence merkezi, yapay nehir, mini golf ve kapalı plaj alanı mevcut olacak.

Kazakistan Başkanlık Müzesi de gezmeye değer yerlerden birisi. Bu müze ülkenin tarihini çok iyi şekilde yansıtıyor. Astana’nın doğusunda bulunan altın adam kostümü ise kesinlikle görülmeden gelinmemesi gereken bir yer.

Atameken Map Of Kazakhstan açık hava müzesi ise 1.5 hektar alana yayılmış Kazakistan’ın minyatür bir hali. 200’den fazla tarihi eserin minyatürü yer alıyor. The Presidential Center Of Culture Of Kazakhstan müzesinde 143.223 parça eser sergileniyor. Eserler arkeolojik, etnografik, keçe halılar, güzel sanatlar alanında. Ayrıca geleneksel Kazak takıları, atçılık ile ilgili eşyalar, kitaplar, silahlar, belge niteliğinde eserlerde bulunuyor. Ayrıca Kütüphanesinde 700bin kitaplık bir kütüphane de mevcut.

Vejetaryenseniz, Astana’da işiniz biraz zor olabilmekte. Çünkü yemek menülerinin hemen hepsinde et ile karşılaşacaksınız. Et, patates, pilav ve ekmek Kazakistan mutfağının anahtar yiyecekleri. Yerel mutfak dışında son zamanlarda yabancı sermaye ile birlikte dünya mutfağından bir çok yiyecek alternatifimiz mevcut. Çin, Amerikan, İtalyan, Fransız mutfağına kadar pek çok mutfak çeşidi başkentte severlerini bekliyor. Ancak yiyecek fiyatları ciddi anlamda pahalı. Bu yüzden de orta halli bir restoranda iki kişilik bir yemek 100 doların üstünde çıkabilmektedir.

Alışveriş açısından pahalı bir şehir Astana. Daha uygun fiyatlara sunulan pazarlarda Orta Asya’ya özgü hediyelik eşya, kilim ve giysi alınması daha uygun bir alışveriş deneyimi yaşatacaktır.

Kampanylı Uçak Bileti Şartları

Seyahat aralığı: 13 Ekim 2014 – 31 Mart 2015

Bilet Alım Tarihi: 13 Ekim 2014 – 31 Mart 2015

Rezervasyon Süresi: Rezervasyon yapıldıktan en geç 3 gün sonra biletin satın alınması gerekli.

Kalkış bileti ile geri dönüş bileti arasındaki süre: 3 gün

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.