Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Bamako Uçak Bileti

23 Nis 2015

Bamako kenti her zamanki heyecan ve hareketi ile karşılıyor bizi. Biz aslında eskiden bir tanıdıklık var gibi yaklaşmak istemiyoruz ama o bize içtenliği ile hoş geldin diyor. Mütevazi bir Batı Afrika şehrinden çok daha güçlü bir Afrika şehri görünümünde burası. Gelmeden önce çok düşündürdü ama yazının sonunda söyleyeceğim gibi bizi şaşırtan bir kent oldu.

İlk geldiğimizde aklımıza gelen şey karnımızın acıktığı oluyor. Daha doğrusu aç midenin gurultusu oluyor. Bu gurultu ile Bamako’nun restoranlar ve lokantalar muhitini aramaya başlıyoruz. Avenue Al Quds ve çevresinin istihbaratı geliyor bize ve o yöne doğru gitmek üzere bir taksiye biniyoruz. Bu durumda şehrin silüeti ve genel çerçevesi hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Şehir kesinlikle varoş değil ! Aksine gelişen ve ilerleyen bir şehir. Bu haliyle de kendini sevdirebilen bir şehir.

Yemekteyiz !

Yemek muhitine gelince taksiden indiğimiz sokakta bir tur atıyoruz baştan başa ve gözümüze kestirdiğimiz bir restorana dalıyoruz. Dalıyoruz çünkü açlıktan ölüyoruz. Hemen bir menü geliyor, Kuskus ve soslu ızgaraların ağırlığı var olduğunu aç olmamıza rağmen dikkatimizi çekiyor. Hemen bir domates soslu tavuk ızgara ile kuskus menü söylüyoruz. İçerisi gayet ferah ve rahat. Bu durumda bu seyahat sırasında aç kalmayız diyebiliyoruz ve içimiz bir parça daha rahatlıyor. Yemek geliyor birazdan ve yemek sırasında içimden geçen bir kelimeyi istemsizce dışarıdan Türkçe söylüyorum, “Sadece yemek için değil sadece keyif çatmak için de gelinir”

Yemek bitince hesaplar geliyor ve hesapları ödeyip, bahşiş bırakıyoruz. Yemek sandığımızdan daha da ucuza geliyor ve biz de bu ucuzluk sayesinde bahşişi yüklü bırakıyoruz. Sokağa çıkınca dolu bir mide ile otele dönüp dinlenmeye çekiliyoruz.

Kültürün Gelişim Noktasındayız

Kentte yapılacak gezilerin ana merkezi kültürel ve tarihi turlar olacaktır. Gezdiklerimiz arasında Ulusal Müze, Hayvanat Bahçesi, Botanik Parkı ve Ulusal Kütüphane başlıca gezi noktalarımız olacak. Bu noktalardan ilk önce gitmek istediğimiz yer Ulusal Kütüphane. Burada 60bin eser mevcut, bu açıdan çok değerli bir araştırma merkezi. Her iki yılda bir de fotoğraf festivali yapılıyor Hayvanat bahçesi dışında Botanik parkı da sadece bitkiler değil çok fazla çeşitteki kuşlara da ev sahipliği yapıyor.

Yolculuğumuz bittiğinde bayağı yorgunduk ama 2 günde yaşadıklarımız bazı yerlerdeki 2 haftaya bedeldi. Bamako uçak bileti kampanyası varken hazır bence bu fırsatı kaçırmayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.