Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Birmingham Uçak Bileti

30 May 2015

Birleşik Krallık’ın sektörel devremin yükselen ve büyüyen kentidir Birmingham.  Ticaretleriyle ve sanayi yapılaşmasıyla ünlü bir şehirdir.

Yapısı gereği Venedik’ e benzemektedir. Venedik gibi su kanallarıyla dolu şehir sokakları mevcuttur. Üstelik bu alanlarda sandallarla gezi şansınız bulunmaktadır.
Zamanın tarihi savaşlarına tanıklık etmiş olan Birmingham kenti İkinci Dünya Savaşı’nada tanıklık etmiş ve savaş döneminde büyük rol oynamıştır.

Savaş döneminde en büyük yararları ve katkıları sanayi sektöründe olmuştur. Savaş uçakları üretiminde boy gösteren ve günümüzde hala bu uçakların gelişmesinde büyük bir rol üstlenmiş
Olan Birmingham şehri, İkinci Dünya Savaş’ı sonrası gıda ve markalaşma konusunda da ülke ve dünya genelinde adından söz ettiren bir çok firmanın kuruluşuna destekte bulunmuştur.

Savaş zamanında kentin yarısından fazlası zarar görmüştür. Bu zararların kapatılması uzun yıllar almıştır. 1990 yılından önce bir gelişme sağlayamayan Birmingham kenti
Bu yıllardan sonra önemli ölçüde artış ve gelecek vaad eden düzenlemeler yaparak yaşamsal faktörlerde adını listeye yazdırmıştır.
Kentin o yıllarca halkı yerel halk iken şimdilerde bu seçenek daha fazla halkı içerisinde bulundurmasıyla göz önünde olmaktadır. Savaş yılları ardından 2000′ li yılların gelmesiyle
Birmingham şehri dış ülkelerden oldukça ziyaretçi alıp yerleşim alanları sağlayarak şehrin nüfusunda büyük bir artış sağlamıştır.

Kentin düzenlenmesinden sonra yerel halk ve otoriter yönetim sayesinde kentin insanlara daha iyi bir yaşam alanı oluşturması için çalışmalar başlatılıp
Olduğundan daha da güzel bir şehir halini almıştır. Bahçeler gezilmesi gereken tarihi alanlar restorasyonu yapılmış birçok tarihi mekanlar ve yapıtlar
Şehrin günümüz zamanlarında tarihi bir yapıt olarak sergilenmesinde büyük bir rol oynamıştır .

Gezilecek alanların çok olmasının yanı sıra bu şehrin özel bir güzelliği daha vardır. Bir hayvanat bahçesi şölenine sahip olan Birmingham Safari Parkı adı altında bulunan hayvanat bahçesinde
30 farklı türün 600 çeşit hayvanını barındırmaktadır. Oldukça farklı türlere tanıklık edebileceğiniz bu parkta 6 km’lik bir yürüyüş ve gezi alanları mevcuttur.

Şehrin mutfak kültürü de geniş ve karın doyurucu bir yapıya sahiptir. Önemli noktalarından biride tamamen gizli bir mutfak tadına sahiptir. Herkesin bilmediği eşsiz mutfak sanatları ve yeni tadları burada deneyebilirsiniz.

Alışveriş mekanlarını kapsayan uzunca caddeler, kültürel zenginlikleri içerisinde yaşayabileceğiniz tarihi sokaklar ve meydanlarda yer alan büyük yapıtları görmeden buradan ayrılmanız doğru olmaz. Antik bilgilerle dolu şehrin gezi rehberini sizlere olabildiğince iletmeye çalıştık. Birmingham şehrine ziyaret etmek isterseniz uçak biletleri uygun ve ucuz fiyatlara temin edebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.