Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet

Promosyonlu Lahor Uçak Bileti

15 Haz 2015

Tarihi uzun yıllara dayanan Lahor kenti tarıma el verişli alanları sayesinde geçim sıkıntısı yaşamadan oldukça fazla organik ürün üreten
Bir şehir olarak Pakistan’ının yerleşik şehirlerinden biri olan Lahor aynı zamanda en büyük ikinci kentleri arasında yer almaktadır.
Pakistan içerisinde bulunan ve oldukça iyi bir yaşam alanı olan Pencap Eyaleti ‘nin büyük bir yükünü alarak bu eyaletin yönetimini elinde bulundurmaktadır.
İnsanlarının üretken olması ve doğaya karşı her zaman bir adım daha ileride olmalarını sağlamasından dolayı Lahor tarım alanında ülkesi genelinde
Ve birçok çevre ülkeye göre bir numara olarak nitelendirilmektedir. Ve tarihi kökenleri bilinen tarihe göre 1.000 yıl kadar eskiye dayanmaktadır.
Bu yüzden de Lahor kültürel zenginleri fazla ve buna sahip çıkmakta başarılı bir şehir olarak dünya üzerinde yaşamını sürdürmektedir.
Şehir insanlarıyla taşıyla toprağıyla resmen birer canlı haline gelmiştir yaşamına huzur ve sakinlik içinde devam etmek isteyen herkes
Lahor ‘a gelip burada bir yerleşim kurarak tarım ve doğa faktörleriyle uğraşıp geçimini sürdürmektedir.
Şehir yerel halkı barındırdığı kadar yerel halkla aynı nüfusa sahip derece göçmen halkta barındırmaktadır.
Bir o kadarda turist kesim şehirde konaklamaktadır.

Köklü tarihiyle göğüs kabartan adından söz ettiren Lahor Asya’ya kadar giden uzun ticaret yolları üzerinde konumu bulunduğundan dolayı
Birçok uygarlığa tanıklık etmiştir. Gazneliler ve Delhi imparatorluklarının sultanları tarafından uzun zamanlar yönetim görmüştür.

Bu kadar köklü yaşam görmüş şehrin haliyle fazlaca gezilebilecek alanları mevcuttur.
Şehir ferah ve günümüz yaşamına uygun şekilde dizayn edilmiştir ve dizayn edilirken
Tarihi yapılarına zarar verilmeyecek görüntüsü ve konumu bozulmayacak şekilde tasarlanmıştır.
Çok sayıda yeşillik alan bulabileceğiniz bu şehirde çok çeşitli bitki örtülerine de rastlamanız mümkündür.

Şehrin güzelliği karşısında büyülenirken dinlenme alanlarında şehirden uzak olmayarak keyif yapabilirsiniz.
Bunların en güzel örneği ise İkbal Parkı adlı şaheserlerle dolu güzel bir parktır.
Bu parkın içerisinde tarihi anıtlar görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Manar-e Pakistan kalesidir.
Eski zamanlardan hüküm sürmüş uygarlıkların aynen yukarıda dediğimiz gibi hiçbir şekilde konumu ve güzelliği bozulmadan
Dizayn edilmiş alanlarda görmeniz mümkündür. Padişah Camii ve Lahor’un eşsiz surlarını da bu park içerisinde görebilirsiniz.
Parkın büyüklüğü itibariyle birçok eseri bünyesinde taşıyan ziyaretçilerine doğa tarih ve güzellik sunan muhteşem bir parktır İkbal Parkı.

Böylesine güzel bir şehri gezmek için bir kaç gününüz varsa hemen planınızı değiştirmenizi öneririz. Çünkü Lahor birkaç günde gezilerek
Ve tüm tarihi yaşamı görmenize yetecek şekilde ufak bir şehir değildir. Seyahat planlarınızı hızlıca yapmanız ve yaz aylarında en sıcak günlerde
Keyifli güzel birer tatil yapmanızı Lahor şehrinde bu seçeneğinizi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Üstelik bu yaz aylarında ucuz uçak biletleri bulmak oldukça kolaydır.
Keyifli ve cebinize dost bir tatil sizlerinde en büyük hakkıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.