Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
30 Kas 2014
adana seyahati

Adana ilimiz Türkiye’nin nüfus bakımından altıncı büyük şehirdir. Sanatsal faaliyetlerin ciddi anlamda yaşandığı bir şehrimizdir Adana. Bu faaliyetlerin başında Altın Koza Film festivali var. Bu festival ünü uluslararası alana yayılmış bir festivaldir. Bu festival 1969 yılında başlamış ve günümüze kadar gelmiştir.

Adana ilimiz Türkiye’nin nüfus bakımından altıncı büyük şehridir. Adana sanatsal faaliyetlerin ciddi anlamda yaşandığı bir şehrimizdir. Bu faaliyetlerin başında Altın Koza Film festivali var. Bu festival ünü uluslararası alana yayılmış bir festivaldir. Bu festival 1969 yılında başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Bu tarihi festival Adana’nın simgelerinden olmuştur. Ayrıca dünyada başka bir örneği olmayan Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali vardır. Bu festival yılda 1 ay sürmesi ile daha uzun bir tiyatro festivali yoktur. Bu festival sırasında yirmi bin civarında oyun gösterilmektedir.

Adana’nın sahip olduğu müzeler ziyaret için yeterli kapasiteye sahip müzelerdir. Bu müzeleri gezerek ülke tarihimiz hakkında ciddi bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Adana’da pek çok antik kent kalıntısı bulunmaktadır. Bunları gezebilme imkanınız da mevcuttur. Bu sayede tarihi esintileri olan bir geziye sahip olabileceksiniz. Tarihi camiler açısından da zengin bir kent olan Adana.

Adana sanayi ve tarım açısından da zengin bir kenttir. Türkiye’nin ilk sanayileşen kentlerinden birisidir. Tarımı gelişmiş ve ülke genelindeki yüzdede yüksek bir yere sahiptir. Seyhan barajı sayesinde bu durum daha da yükselmiştir. Bu sayede bazı ürünlerde(örneğin mısır ve soya fasulyesi) ülkedeki üretim miktarının yarısı Adana’da üretilmektedir. Adana sadece tarım ve sanayisi ile değil aynı zamanda da hayvancılık üretimi ile de sağlam bir yere sahiptir.

Adana ulaşım imkanları açısından da zengin bir ilimizdir. Demiryolu, karayolu, havayolu ve denizyolu vasıtasıyla ile ulaşmak mümkündür. Bunlardan demiryolu 1800’lü yıllara kadar uzanan bir geçmişi mevcuttur. Karayolu ile de ulaşılması durumunda tüm Türkiye’den otobüs seferleri yapılmaktadır. Eğer daha rahat bir yolculuk planlıyorsanız Adana’daki Şakirpaşa Havalimanı ile geleceksiniz demektir.

Şehre geldiğinizde şehir içi ulaşım için tercih edebileceğiniz toplu ulaşım araçları mevcuttur. Belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri ile dolmuşlar ilk sırada yer alacaktır. Adana metrosu da yolunuzun üstünde olduğu sürece kullanılmaya değer bir taşıma aracıdır.

Adana, sahip olduğu turistik mekanları çokluğuna rağmen yeterince turizme yatırım yapılmamış bir kentimizdir. Bu yüzden de sanayi ve tarım ağırlıkta bir kent olarak kalmıştır. Adana yemeklerinde et önemli bir yer tutuyor, bu yüzden de çoğu yöresel yemeğinde et kullanımı yaygındır.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..