Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
1 Ara 2014
Ağrı seyahatleri

Ağrı ilimiz Türkiye’nin en doğusundadır. Bu konumu ile stratejik bir öneme sahiptir. Sınırları içinde ağrı dağı bulunan ilimizdir. Bu dağın sahip olduğu turistik imkanlar sayesinde pek çok dağcıya sporlarını yapabilme imkanı sunar.

Ağrı ilimiz Türkiye’nin en doğusundadır. Bu konumu ile stratejik bir öneme sahiptir. Sınırları içinde ağrı dağı bulunan ilimizdir. Bu dağın sahip olduğu turistik imkanlar sayesinde pek çok dağcıya sporlarını yapabilme imkanı sunar.

Dağcılık sporu açısından zor bir dağ olan Ağrı dağ: Bu özelliği ile yılda binlerce kişinin de keyifle dağcılık yapabilmesini sağlar.

Türkiye’nin en soğuk kentlerinden birisidir. Ayrıca en yüksek noktası da buradadır. Efsaneye, söylence ve dini kitaplara göre Nuh peygamberin tufandan hayatta kalanları taşıdığı gemisinin karaya çıktığı yerdir. Ağrı’da ayrıca lale devrinden kalma meşhur İshak paşa sarayı da mevcuttur. Bu sarayın yanında Ahmet Hani’nin de türbesi bulunmaktadır.

Ağrı havalimanı merkeze 8 küsür kilometre uzaklıktadır. Bu uzaklığı taksi veya otobüs ile aşmak mümkündür. Bunun dışında 8 ilçeye sahip olan Ağrı, adını merkez ilçesi olan Ağrı ilçesinden alır. 551 bin küsür insanın yaşadığı Ağrı ilimiz aynı zamanda da bir sunur ilimizdir. Mevsim özellikleri olarak yazın yağış almaz, kurak ve sıcak geçer. Kışları ise ciddi anlamda yağış almakta ve soğuk geçmektedir. Şehrin büyük çoğunluğu hayvancılık ve tarımdan geçinmektedir. Bu yüzden şehirde daha çok kırsal kesimdeki yaşayan insan sayısı şehir yaşamı ile başa baş gitmektedir.

Ağrı’daki eğitim imkanları üniversitenin varlığı ile artmıştır. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2007 yılında açılmıştır. Şu an ki haliyle 6 yüksekokul 7 meslek yüksek okulu ve 6 fakültesi mevcuttur. Bu haliyle bölgenin kalkınması ve aydınlanmasına pek çok katkısı olmuştur. Üniversite adını üniversitenin kuruluşunda katkıları olan İbrahim Çeçen’den almaktadır. Daha önceki adı Ağrı Dağı Üniversitesidir. Bölgeye giden öğrenciler sayesinde bölge ekonomisi daha da kalkınmıştır.

Coğrafi yapı olarak dağlık bir bölgeye yakın bir durumdadır. Bu dağlık yapının en büyük üyesi Ağrı dağıdır. Bu büyük üye olan Ağrı dağının yer yıl yüzbinlerce ziyaretçisi olmaktadır. Bu ziyaretçileri çeken yalnızca bir dağ değil aynı zamanda da saf doğası çekmektedir. Doğal güzelliklerinin ve tarihi yapılarının çok olduğu Ağrı dağı, bu özellikleri dışında eski medeniyetlerden kalma tapınak ve saraya kalıntılarına da sahiptir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..