Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
27 Kas 2014
ankara başkent

Ankara ilimiz, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehridir. Sahip olduğu yüz ölçümü ile bu büyük nüfusu kaldırabilir durumdadır. Bu şehrimizin ülkemizdeki önemi onun sadece tarihi niteliğinden kaynaklanmıyor. Aynı zamanda da yönetsel merkezi olması nedeniyle de önemi büyüktür. Modern bir kent olması sayesinde içinde gezilecek pek çok modern yapı ve mekan bulundurmaktadır. Ayrıca Ankaramızda gezilebilecek yerlerin arasında ayrıca kurtuluş savaşımızın da olduğu yerleri ziyaret ederek de kitaplarda okuduğumuz yerlerin görülmesi olumlu yönde bizi etkileyecektir.

Ankara ilimiz, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehridir. Sahip olduğu yüz ölçümü ile bu büyük nüfusu kaldırabilir durumdadır. Bu şehrimizin ülkemizdeki önemi onun sadece tarihi niteliğinden kaynaklanmıyor. Aynı zamanda da yönetsel merkezi olması nedeniyle de önemi büyüktür.

Bu özelliklerinin yanında Ankara ilimiz aynı zamanda memur şehri oluyor. Bu özelliği ile ekonomisinin, ziyaret için uygunluk göstermesini sağlıyor. Modern bir kent olması sayesinde içinde gezilecek pek çok modern yapı ve mekan bulundurmaktadır. Bu yapılar arasında gezilmesi gereken benzersiz yerler arasında Anıtkabir, Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesi, Etnograf Müzesi ve Ankara Resim ve Heykel Müzesi, tarihi ve arkeolojik yapılardan mutlaka görülmesi gerekenler arasındadır. Bu yerlerin tarihi önemi açısından da ziyaretçisine katacak çok şey olmaktadır. Bunların dışında açılan müzeler ile de müze seçenekleri gerçekten çok artmıştır, hatta ziyaretinizi sırf müzelerin ziyaretine de ayırabileceğiniz kadar artmıştır. Bu durumda yapacağımız geziyi etkilememesi için diğer görülecek ve gezilecek yerlere geçmekte fayda vardır.

Ankaramızda gezilebilecek yerlerin arasında ayrıca kurtuluş savaşımızın da olduğu yerleri ziyaret ederek de kitaplarda okuduğumuz yerlerin görülmesi olumlu yönde bizi etkileyecektir. 10 bin küsür yıllık tarihi ile köklü bir geçmiş sahiptir. Bu özelliğini günümüzde 5 milyon nüfusu ile devam ettirmektedir.

Havalimanı ile kent merkezi arasındaki mesafenin uzun olması nedeniyle de HAVAŞ veya belediye otobüslerini tercih etmeniz gerekmektedir. İlkimi yazın sıcak, kışın soğuk olan karasal iklime sahiptir. Bu özelliklerini düşünerek gidişinizden önce uygun şekilde giymeniz gezinizin daha da keyifli geçmesini sağlar. İklimsel ayrıntıların güçlü yaşandığı bir şehrimizdir. Bu açıdan iklimi gözden çıkarmadan gidilmesi gerekmektedir.

Kentte toplu taşıma yaygınlaşmıştır. Bu sayede gezintiniz sırasında ekonomik ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca her şehirde olduğu gibi burada da dolmuşlar hizmet vermektedir. Bu sayede şehir içi toplu taşıma için kullanılan otobüslere bir alternatif var olmaktadır. Metro’ya da sahip olan şehrin toplu taşıma imkanlarından sonuna kadar faydalanılabilir.

Atatürk Orman Çiftliği, Altınpark, Gençlik Parkı gezilecek mesire alanları arasında ilk sırayı alıyor. Bu mesire yerlerinde yapacağınız geziler ve pikniklerin keyfi Ankaraya has olacaktır.

Ankara Uçak Bileti İLİNİN GEZİLECEK BÖLGELERİ
En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..