Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
2 Ara 2014
Antalya resimleri

Sadece turizm değil aynı zamanda da sera tarımı ile de geçimini sağlıyor Antalya. Bu özelliği ile de ender bulunabilecek yerlerdendir. Akdeniz iklimi olan kıyı Antalya bir kıyı şehridir. Bu şehrimizde yaz mevsimi aşırı sıcak ve kurak geçer. Kışları ise ılık ve yağışlı geçer.Bu özelliği ile ülkemizde tatil denince akla gelen yerlerdendir.

Sadece turizm değil aynı zamanda da sera tarımı ile de geçimini sağlıyor Antalya. Bu özelliği ile de ender bulunabilecek yerlerdendir. Akdeniz iklimi olan kıyı Antalya bir kıyı şehridir. Bu şehrimizde yaz mevsimi aşırı sıcak ve kurak geçer. Kışları ise ılık ve yağışlı geçer. Bu özelliği ile ülkemizde tatil denince akla gelen yerlerdendir. Bu yüzden futbol takımları da buraya kamp yapmaya gelmektedirler. Burada sadece futbol kulüplerinin değil aynı zamanda da golf kampları ve sporları da meşhurdur.

Kentte pek çok kültür ve sanat etkinliği yapılmaktadır. Bu yönüyle kültür ve sanat yönü ağır basan bir kenttir. Aspendos Opera, Bale ve Antalya Altın portakal Film festivali de buradadır. Bunların dışında Türkiye’nin en büyük ikinci oyuncak müzesi de Antalya sınırları içerisindedir. Ayrıca kentte pek çok festival düzenlenmektedir. Bunlardan Antalya Uluslararası Kum heykel Festivali, Abdal Musa Şenlikleri, Alanya şenlikleri gibi şenlikler ile uluslararası ve yöresel şenlikler olabilmekteler.

Eğitim açısından bir devlet üniversitesi dışında aktif 1 tane, iki tane de kurulmakta olan vakıf üniversitesine sahip Antalya. Bunlar dışında Antalya pek çok eğitim imkanına da sahip bir şehrimiz.

Antalya turizm konusunda Türkiye’nin en önde gelen ili sayılabilir. Bu konuda İstanbul ile paralel gitmektedir. 2010 yılında 9 milyondan fazla ziyaretçi ziyaret etmiştir Antalya’yı. Ayrıca Saklıkent Kayak Merkezi ile Akdağ Kış Sporları Merkezi iki farklı tatil imkanını aynı anda sunabilmektedir. Bu sayede sadece yaz turizminde değil aynı kış turizmine de imkanları vardır.

Antalya turizm açısında olduğu kadar ticaret ve tarım faaliyetleri de gelişmiştir. Bu gelişme çerçevesinde 1980’lerde gelişen turizm sektörü ile birlikte diğer sektörlerde de gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmeler sayesinde Antalya refah seviyesi 1980 civarından beri yükselmektedir. Antalya gelişmiş on içinde olmasına rağmen sanayi alanı ile değil turizm ve tarım ile bunu kazanmıştır. Bu iki ekonomi kolu Antalya’da çok gelişmiştir.

Tarım açısından çok verimli bölgelerden olan Antalya’da yaş sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır. Antalya portakalı ve muzu ile meşhur bir ilimizdir. Kıyı kesimlerde portakal gibi tropikal meyveler yetiştirilebilmektedir. İç kesimlerde ise domates ve hıyar(salatalık) en başta gelir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..