Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
10 Ara 2014

Ayvalık ilçesi ise turizm konusunda meşhur olmuştur. Yerli ve yabancı turizm konusunda ciddi bir potansiyeli vardır. Yerli turizm konusunda yazlıkların ciddi talep gördüğü bir yerdir. Ayrıca midilli adasından günübirlik turlar ile yunan turistlerin de rağbet gösterdiği bir yerdir. Ayrıca her yıl kış aylarında yapılan deve güreşi festivali de ciddi ilgi görmektedir.

Balıkesir ilimiz iki denizimize de kıyısı olan nadir şehirlerdendir. Geçiminin büyük çoğunluğunu tarımdan sağlayan Balıkesir, sahil kesimlerinde turizm gelişmiştir. Turizm konusunda yerli turizm ile öne çıkmaktadır. Bölgeden bölgeye değişen bir iklimi vardır. Kıyı ve kıyıya yakın kesimlerinde sıcak sıcak ve kurak, kışları ılık olan Akdeniz iklimi mevcuttur. Kıyıdan daha uzak kesimlerde ise karasal iklim görülmektedir.

Balıkesir’in zeytincilik, bağcılık ve balıkçılık ekonomide ciddi yeri olan faaliyetlerdir. Bu faaliyetler kıyı kesimlerde olmaktadır. Bu kıyı kesimlerde turizm ve özellikle de yerli turizm gelişmiştir. İç kesimlerde ise daha ağırlıkta hayvancılık, madencilik ve tarım faaliyetleri vardır.

İlçe bazında değerlendirecek olursak bu durumda Gönen ilçesinde tarım konusunda pirinç konusunda adından söz ettirmiş bir ilimizdir. Ayrıca linyit kömürü rezervleri ile de ciddi bir yeri mevcut. İlçede ayrıca kaplıca turizmi de mevcuttur. Bu kaplıcalarda romatizma ve kireçlenmeye karşı iyi geldiği bilindiği için bütün Türkiye’den insanlar gelmektedir buraya. İstanbul’dan gelmek isteyenler için Gönen’e sürekli ve düzenli hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

Bandırma ilçemiz ise Türkiye’deki büyük limanlarımızdan birisidir. Özellikle Marmara denizinde ikinci büyük limandır. Bu büyüklüğü ile yıllık ticaret hacmi 800 milyon dolar civarıdır. Bandırma gıda konusunda ciddi ihracat yapmaktadır. Ayrıca tavukçuluk da ciddi bir geçim kaynağıdır.

Ayvalık ilçesi ise turizm konusunda meşhur olmuştur. Yerli ve yabancı turizm konusunda ciddi bir potansiyeli vardır. Yerli turizm konusunda yazlıkların ciddi talep gördüğü bir yerdir. Ayrıca midilli adasından günübirlik turlar ile yunan turistlerin de rağbet gösterdiği bir yerdir. Ayrıca her yıl kış aylarında yapılan deve güreşi festivali de ciddi ilgi görmektedir.

Ayranı ile meşhur olan Susurluk ise tarım konusunda geniş arazileri ile tanınıyor. Bu geniş arazilerin %90ından fazlası tarım için kullanılıyor. Bu özelliği ile en büyük geçim kaynaklarından birisi tarımdır. Aslında tarımın büyük geçim kaynağı olduğu tek il Susurluk değil, Dursunbey’de de tarım gelişmiş durumdadır. Dursunbey’de aynı zamanda Kömür, mermer ve yarı değerli taşlar da çıkmaktadır. Ayrıca diğer illerinde de tarım yaygın bir geçim yoludur.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..