Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
3 Ara 2014
Batman ilimiz

Batman ilimiz Türkiye’de petrol çıkan tek ildir. Bu özelliği ile petrokimya sanayisi de diğer illerimize göre daha da gelişmiştir.(rafine olan illerimiz hariç) Bu ilimizde havaalanı mevcuttur. İstanbul ve Ankara’ya uçuşlar mevcuttur.

Batman ilimiz Türkiye’de petrol çıkan tek ildir. Bu özelliği ile petrokimya sanayisi de diğer illerimize göre daha da gelişmiştir.(rafine olan illerimiz hariç)

Bu ilimizde havaalanı mevcuttur. İstanbul ve Ankara’ya uçuşlar mevcuttur. Bu sayede Batman ilimizi İstanbul veya Ankara’dan çok rahat seyahat edebilirsiniz. Batman havaalanı 1998’den beri faaliyette olan bir havalimanımızdır. Batman havalimanını DHMİ(Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından işletilmektedir. Batman ilimize en hızlı ve kolay ulaşım havalimanı ile olmaktadır.

Batman farklı dinler ve kültürlerin birbirine karşı barış ve hoşgörü içinde yaşadığı bir şehirdir. Bu şehrin güzelliği burada olmaktadır. Bu özelliği her şeyi geride bırakmaktadır. Bu özelliği ile ülkemizdeki nadir yerlerden birisidir.

Batman ilimizde üç tane osb(organize sanayi bölgesi) bulunmaktadır. Bunların dışında inşaat sanayisine paralel şekilde de gelişme yaşanmıştır. Bu sayede Türkiye’nin en çok gelişen şehirleri sıralamasında onuncu sıralarda yer almaktadır. Batman nüfusunun %60 küsürü Batman merkezinde yaşaması yüzünden sanayide çalışan insan gücünü bulmakta zorlanmamıştır sanayi kesimi.

Az önce de bahsettiğimiz gibi hoşgörülü halkı sayesinde Müslümanlar, Katolik Hristiyanlar, Ortodoks Hristiyanlar ve ezidi’ler hoşgörü içinde yaşayabilmekteler. Bu hoşgörü ortamında sizin de hoşça vakit geçireceğinizden eminiz.

2007 yılında kurulan Batman Üniversitesi ise bugün 6 fakültesi, 2 enstitüsü ve 2 yüksekokulu ile bölgeye değer katmaya devam ediyor. Yetiştirdiği çevresine ve insana duyarlı öğrenciler ile ülkemize ve Batman’a iyi bireyler yetiştirmektedir.

Otobüs ile gelmek istemeniz durumunda yerel otobüs firmaları olayı ellerinde tutmaktalar. Bu yüzden otobüs ile gidecekseniz 7 farklı otobüs firmasından birisini tercih etmek zorundasınız. Bunların hepsi de yerel firmalardır. Bu firmalar dışında tren ile Türkiye’nin demiryolu olan her yerine gitmek mümkündür.

Hasankeyf antik kenti de Batman ilimizdedir. Bu özelliği bir tarihi barındırmaktadır. Evliya çelebini seyahatnamesinde geçtiğine göre batman halkı eğitim, hoşgörülü ve cesurdur. Bu bilgiler bizim için de oranın halkını tanımada bir referans olabilir.

Bunun dışında Sason ilçesinin girişindeki şifalı içmeler mevcuttur. Bunlardan faydalanılabilir. Sason ilçesi Helkıs dağı eteklerine kurulmuştur. Bu ilçesimizdeki Mereto dağı Diyarbakır’dan net görülebilecek kadar büyüktür ! İlçede günlük hayatta Arapça konuşulur yöresel olarak.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..