Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
11 Ara 2014

Bozüyük ilçesi sahip olduğu fabrikalar ile istihdam oranları açısından Bilecik’in iyi bir ilidir. Bu özelliği ile Bilecik’in dinamosu sayılabilir. Üretim merkezi kimliği ile tanınan Bozüyük, Bilecik ilinin tek sanayi merkezidir. İklim olarak kışın soğuk ve kar yağışlıdır. Yazın ise sıcak ve yağış miktarı ciddi anlamda düşmektedir.

Bilecik ilimiz farklı bölgelere dağılmış ilçeleri ile dikkat çeken bir ilimiz. 8 İlçesi olan Bilecik, 4 coğrafi bölgeye yayılmıştır. Bu özelliği ile çevresindeki 4 coğrafi bölgeye erişimin kolay olduğu bir ildir. Bu sayede sadece bir yöne değil pek çok yöne giden yolcular için kavşak olmuştur.

Bozüyük ilçesi sahip olduğu fabrikalar ile istihdam oranları açısından Bilecik’in iyi bir ilidir. Bu özelliği ile Bilecik’in dinamosu sayılabilir. Üretim merkezi kimliği ile tanınan Bozüyük, Bilecik ilinin tek sanayi merkezidir. İklim olarak kışın soğuk ve kar yağışlıdır. Yazın ise sıcak ve yağış miktarı ciddi anlamda düşmektedir.

Osmanlı’nın kurulduğu yer olan Söğüt şehri de bu ilimiz içindedir. Bu ilimizde yapılan söğüt şenlikleri ile her yıl bütün Türkiye’den çok ciddi bir katılım olmaktadır. Siyaset dünyasının da bilinen isimlerinin katıldığı şenlikler Bilecik turizminde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca Ertuğrul Gazi’nin türbesi de buradadır.

Pazaryeri, Bilecik’te hediyelik eşya ve turistik hediyeler için ağaç eşya yapımcılığının sürdüğü bir ilçesidir. El sanatları halen devam ettiği için de ilçedeki önemli gelir kaynaklarından birisidir. Pazaryeri ilçesine özgü olan sadece hediyelik eşyalar değil anı zamanda Pazaryeri bozası da meşhurdur. Bu özelliği ile çevre illerde de popüler bir içecektir. Bira mayası için kullanılan şerbetçiotu da ilçenin önemli gelir kaynakları arasındadır. Bu otun dünyada en kaliteli olduğu yerdir.

Yenipazar ilçesi ise turistik gezilecek yerleri ile meşhurdur. İnkaya mağarası ve Yenipazar kanyonu başlıca yerlerdendir. İlçede ayrıca baklagiller, tahıl ve yem bitkileri üretimi yapılmaktadır. İlçenin en büyük geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. İlçede son yıllarda kurulan organize sanayi sitesi ise istihdamı sanayi yönünde geliştirmiştir.  Ayrıca iklimi karasal iklimdir. Bu özelliği yüzünden kışlar sert ve yağış oranı yüksek geçmektedir. Yazlar ise sıcak ve yağış oranı düşük geçmektedir.

Osmaneli ilçesi ise tarım ve ipekçilik yönünden zengin bir ilimizdir. Bu zenginliği sayesinde de geçmişte olduğu gibi günümüzde de Ayva, karpuz ve zeytin üretiminde zengin bir ilimizdir. Bu zenginlik sayesinde Evliya Çelebi’nin de anlattığı bir ilçemizdir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..