Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
4 Ara 2014
Bingöl Ziyareti

Bingöl ilimiz doğu Anadolu bölgesindeki bir ilimizdir. Karasal iklimin hakim olduğu bir iklim kuşağına sahip olarak yazlar sıcak ve yağışsız, kışları ise ciddi sert geçer.

Bingöl ilimiz doğu Anadolu bölgesindeki bir ilimizdir. Karasal iklimin hakim olduğu bir iklim kuşağına sahip olarak yazlar sıcak ve yağışsız, kışları ise ciddi sert geçer. 2007 yılında kurulan üniversitesi ile Bingöl artık faydalı ve nitelikli insan yetiştirme peşindedir. Bu özelliği ile de artık onu eski Bingöl’den ayıran farklar artmaktadır.

Bu ilimizde 2013 yılında hizmete giren bir havalimanı da mevcuttur. İstanbul Atatürk havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından uçuşlar yapılmaktadır. Ve sadece Türk hava yolları uçuş düzenlemektedir. Bu haliyle Bingöl’e kolay ve rahat bir yolculuk hayali kuruyorsanız bu durumda Türk Hava Yolları acentelerine veya web sitelerine bakmanız gerekmektedir.

Bingöl ilimizin havalimanı ilk defa 1995 yılında yapılmaya başlandı. 2001’de durdurulan inşaat 2010 yılında tekrar başlatıldı. 2013’de hizmete girdi havalimanı. Bingöl Havalimanına her gün uçuş yapılmaktadır. Bölge dağlık ve kışın kar yağışının sertliği yüzünden kışın ulaşım sorunları yaşanabilmektedir. Kıl aylarında kar aşırı yağabilmektedir. Bu aşırılığın ölçüsü 3 ile 4 metre arasında olabilmektedir. Yazın ise sıcaklık aşırı ve kuraklık olabilmektedir. Genel olarak doğası çayırlardan oluşmaktadır. Bu yüzden de hayvancılık gelişmiştir. Bu çayırlıklarda yetiştirilen hayvanlar ile hayvancılık yapan yöre halkı buradan da ciddi gelir elde etmektedir.

Tarihi yerleri açısından zengin olan Bingöl, kaleleri ile gezilemeye değer bir yerdir. Görenleri şaşırtan yüzen adası ile de bir benzeri olmayan doğa harikalarına ev sahipliği yapıyor. Yolçatı Kayak Merkezi çevresindeki illerindeki merkezlere göre daha da gelişmiş ve yeni bir alandır. Çır şelalesi heybetli görüntüsü ile cezbetmektedir. Ayrıca Kös kaplıcaları ise şifalı olduğu kabul ediliyor.

Bingöl köftenin ana yurdu diyebiliriz. İçli köfte, çiğ köfte gibi köfteleri iyi yapmaları ile meşhurdurlar. Yöresel yemekleri arasında mastuva, löl, dolanger, sorina pel, Keledoş özellikle meşhurdurlar. Bunun dışında içli köfteleri de meşhurdur. Sülbüs dağında açık havada yapılacak piniklerde açık hava sayesinde

İştahınız ciddi açılacaktır. Bingöl balını ve kaymağını tatmadan dönmeyin çünkü bölgedeki en iyi bal ve kaymağa sahiptir.

Kala tepesinde güneşin doğuşu ile sizde en iyiye sahip olun.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..