Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
4 Ara 2014
Bodrum Tatil Köyleri

Bodrum, Muğla’nın turizm merkezi olan ilçemizdir. Bu ilçemizin turizm konusundaki ünü sadece Türkiye’de değil dünyada da çok bilinir konumdadır. Bu özelliği ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ciddi anlamda ilgisini çekmektedir.Bu talep karşısında otel ve pansiyon fiyatları her yıl artmaktadır. Bu artış sonucu talep düşmemektedir.

Bodrum, Muğla’nın turizm merkezi olan ilçemizdir. Bu ilçemizin turizm konusundaki ünü sadece Türkiye’de değil dünyada da çok bilinir konumdadır. Bu özelliği ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ciddi anlamda ilgisini çekmektedir. Bu özelliği ile her yıl milyonlarca turist akın etmektedir. Bu talep karşısında otel ve pansiyon fiyatları her yıl artmaktadır. Bu artış sonucu talep düşmemektedir.

Bodrum’a ulaşım için pek çok yol mevcuttur. Bunların arasında Milas – Bdorum havaalanı ile en rahat ulaşım için kullanılabilir. Ayrıca deniz yolunu kullanmak isteyenler de Marina ve kruvaziyer yanaşma iskelesini kullanabilir. Bodrum’a kara yolu ile gitmek isterseniz bu durumda Milas üzerinden gitmek durumundasınız.

Tarihi adı olan Halikarnassos ya da Türkçedeki eski Halikarnas adıyla bilinmektedir. Şehir Kanuni Sultan Süleyman zamanında fethedildi.  Kalesi bugün doğu Akdeniz’de kalan en sağlam kaledir. Bu kale günümüzde dünyanın en büyük 2. sualtı arkeoloji müzesi olarak kullanılmaktadır. Konum olarak yarımada içinde yer almaktadır.

Kuzey, güney ve batı yönlerinden deniz ile çevrilidir.

Bodrum ilçemiz yardım adadır. Yarım ada mikro bir alanda çevresindeki ilçelerden farklı bir iklim göstermektedir. Ne yazın ne de kışın ciddi bir nem bulunmaz. Yazları sıcak ve kurak, kışlarında ise ılık sıcaklıkta ve yağışlıdır. Son 100 yılda 2 kere kar yağmıştır. Bu 1970 yılları ile 2004 yıllarındaki kış zamanlarıdır. Bu yağışlarda ortalama kar kalınlığı 5 santimetre olmuştur.

Ünlü Tarihçi Herodot’ta Bodrumludur. Bu ünlü şahsiyet dışında pek çok sanatçı çıkarmıştır. Bunlardan bazıları Neyzen Tevfik Fikret, Zeki Müren, İlhan Berk ve Zeynep Çamcıdır.

Toplam 140bindir, kırsal kesimi yoktur. Bütün nüfusu şehirli nüfustan oluşur. Denizden yüksekliği yalnızca 10 metredir. Bu yükseklik bazı şehirlere göre(Örneğin Muğla gibi) çok düşüktür. Bodrum’un posta kodu 48400’dür. Toplam genişliği 557kilometre karedir.

Son yıllarda çıkan orman yangınları sonucunda %61 olan orman vasıflı arazi miktarı daha da düşmüştür. Bu düşüş sonucunda %61den %50 civarı bir oranı düşmüştür. Bu düşüş sonucunda iklim akla gelen kadar değişmemiştir. Bitki örtüsü de Milas farklıdır. Bu fark gözle görülür derece farklıdır.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..