Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
12 Ara 2014

Abant gölü tatil için iç turizmde çok talep gören bir yerdir. Bu özelliği ile de en çok Ankara ve İstanbul’dan ziyaretçi çekmektedir. Kışın kart postallık manzaraları olan Abant Gölü, kesinlikle gidilince görülmesi gereken ilk yerdir. Mengen’de eski bir gelenek olan aşçılık çok popülerdir. Bu özelliği ile yıllardır Mengen’de yapılan şenliklerde yapılan yemekler ile aşçılar hünerlerini sergilemektedir. Ayrıca buradan çıkan aşçıların bütün Türkiye’de bir ünleri de mevcuttur.

Bolu ilimiz Türkiye’deki en zengin bitki ve hayvan varlığına sahip illerimizden birisidir. 8 adet ilçesi vardır. En meşhur doğal güzelliklerinden birisi de bir kısmı Bolu sınırları içinde kalan Yedigöller Milli Parkıdır. Hava sıcaklığı yakın olduğu bölgenin sıcaklığına göre değişmektedir. Karadeniz kısmına yakın olan bölgelerde nemli ve ılık bir hava hissedilirken, daha iç Anadolu bölgesinde kalan bölgelerinde ise karasal iklim daha fazla hissedilmektedir. Abant gölü ilin diğer görülmesi gereken yerlerinden birisidir.

Abant İzzet Baysal üniversitesi ise ilde faaliyet gösteren tek üniversitedir. İle canlılık getiren üniversite, İzzet Baysal isimli bir hayırsever tarafından yapılan yardımlar ile yapılmıştır. Gölcük orman için dinlenme yeri gittiğinizde mutlaka piknik yapmanız veya eğer olta balıkçılığından hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken bir alandır. Kartalkaya kayak merkezi ise ilin çok bilinen turistik yerlerinden birisidir. Ayrıca Bolu’nun sahip olduğu kaplıcalar nedeniyle termal turizmde de önemli bir yeri vardır.  Bu sayede ilin gelişimine katkısı olduğu gibi, aynı zamanda insanlara da faydalı olabilmektedir.

İlin geçim kaynakları arasında tarım önemli bir yer tutmaktadır. Tarımda ise en ön sırayı hayvancılık almaktadır.2001 yılında Orta ve büyük boyutta sanayi tesisi sayısı 53dü. Bu sanayi tesislerinde başı çekenleri kereste ve kereste ürünleri ve sanayisi ve gıdadır. Ülkemizin sanayisine yaptığı katkılar dışında büyük şehirleri birbirine bağlayan bir merkezde bulunan Bolu, kilit bir noktadadır. Geçmişte pek çok öğrenci yetiştiren ve Osmanlı tarihinde önemli bir yeri olan Akşemseddin’in türbesi de buradadır. Göynük ilçesinde Gazi Süleyman Paşa camisinin yanındaki türbe Akşemseddin’e aittir. Ayrıca Bolu’ya uzaklığı nedeniyle ilçenin ilişkileri Adapazarı ile daha da güçlüdür.

Abant gölü tatil için iç turizmde çok talep gören bir yerdir. Bu özelliği ile de en çok Ankara ve İstanbul’dan ziyaretçi çekmektedir. Kışın kart postallık manzaraları olan Abant Gölü, kesinlikle gidilince görülmesi gereken ilk yerdir.

Mengen’de eski bir gelenek olan aşçılık çok popülerdir. Bu özelliği ile yıllardır Mengen’de yapılan şenliklerde yapılan yemekler ile aşçılar hünerlerini sergilemektedir. Ayrıca buradan çıkan aşçıların bütün Türkiye’de bir ünleri de mevcuttur.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..