Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
7 Ara 2014
dalaman seyahatleri

Muğla ilimizin 13 ilçesinden birisidir. Dalaman Uluslararası Havaalanına ev sahipliği yapan ilçesi. İlimizde Akdeniz iklimi hakim. Türkiye’de hava sıcaklığı olarak ölçülen en yüksek üçüncü yerdir. Dalaman’ın toplam nüfusu otuz beş bindir. Denizden yüksekliği on beş metredir.

Muğla ilimizin 13 ilçesinden birisidir. Dalaman Uluslararası Havaalanına ev sahipliği yapan ilçesi. İlimizde Akdeniz iklimi hakim. Türkiye’de hava sıcaklığı olarak ölçülen en yüksek üçüncü yerdir. Dalaman’ın toplam nüfusu otuz beş bindir. Denizden yüksekliği on beş metredir.

Ekonominin bel kemiği ise turizm, tarımdır. Bu iki alan dışında kağıt sanayii de gelişmiştir. Akdeniz iklimi gösterdiği için daha çok sıcak hava koşullarına ihtiyaç duyan tarımsal ürünler yetiştirilir. Bunlar arasında buğday, ayçiçeği, pamuk ve mısır vardır. Bunların dışında narenciye ve avokado da üretilen ürünlerin arasındadır. Yörede üretilen tarım ürünlerini ve kağıt fabrikası ürünlerini tüm Türkiye’ye iletilmesini sağlayan bir ulaşım ağı mevcuttur. Bu sayede üretilen ürünler atıl kalmamakta ve ticarete dahil olmaktadır. Kağıt fabrikasının ilçedeki pek çok insana ekmek kapısı olduğu ilçe bu iş imkanı dışında az önce saydığımız tarım ürünlerinin üretimi ile geçimini sağlamaktadır. İlçede büyük miktarda sit ve özel çevre koruma bölgesine sahiptir.

Turistik açıdan sahip olduğu koylar ile yat turizmi kolaylıkla yapılabilmektedir. Sahip olduğu temiz ve bakir tabiatı ile de turizmin yaşandığı yerlerdendir. Ulaşım imkanları açısından Dalaman uluslararası havalimanı ile sağlanabilmektedir. İzmir’den Muğla’ya uzanan bir otoyol sayesinde kara ulaşımı da mevcut.

Dalaman havalimanı günün 24 saati hava ulaşımı yapılabilen bir havalimanıdır. Bu havalimanı uluslararası bir havalimanıdır. YDA inşaat 31 Aralık 2040 yılına kadar YDA inşaat işletme hakkına sahiptir. Havalimanı çok geniş bir yelpazede uçuş yapılmaktadır. Hava alanı yurt dışı uçuşlarında sezonluk uçuşların ağırlığının olduğu bir düzene sahip. Bu haliyle Dalaman, bir tatil şehri olduğunu belli eden bir yerdir.

İlçede tren yolu olmamasına rağmen tren istasyonu olması nedeniyle insanı gülümseten bir şehirdir. Bunun dışında son yıllarda yabancıların ciddi talep gösterdiği bir alandır. Emeklilik zamanında yaşamak isteyenler için ideal göründüğü için Avrupalıların da yatırım yaptığı bir yerdir. Almanlar ve İngilizler son zamanlarda ciddi yatırım yapmaktalar. Türkiye’deki yerli zenci(siyahi) nüfusu da buradadır. Osmanlı zamanında Afrika’dan getirilen ve sonrasında burada kalıp, yerleşen zenci(siyahi) vatandaşlarımızda bu ilçe sınırları içindeki köylerde yaşamaktadırlar.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..