Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
8 Ara 2014
Denizlinin horozu

Denizli ilimiz Ege bölgesinin doğusunda yer alan nadide illerimizdendir. Güney Ege Kalkınma Ajansının merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Denizli ilimiz sanayi ve ticaret ile kalkınmış bir şehrimizdir. Son 10 yıldan fazla bir süredir sanayisi çok ciddi atağa geçmiştir. Bu atak sayesinde ABD’ye bakır tel ihracatı yapmıştır.

Denizli ilimiz Ege bölgesinin doğusunda yer alan nadide illerimizdendir. Güney Ege Kalkınma Ajansının merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Denizli ilimiz sanayi ve ticaret ile kalkınmış bir şehrimizdir. Son 10 yıldan fazla bir süredir sanayisi çok ciddi atağa geçmiştir. Bu atak sayesinde ABD’ye bakır tel ihracatı yapmıştır. Faal nüfusun %40 ile %50 arasında bir miktarı Tarım ve ormancılık ile uğraşmaktalar. Bütün gelirin %30 civarı bir miktarı sanayi sayesinde elde edilmektedir.

Sanayi olarak da hacmi milyarca dolayı bulan ihracat yapılmaktadır. Bu özelliği ile Denizli öncü şehirlerimizdendir. Bu öncülüğü ile de Türkiye’nin ihracatına büyük bir katkı sağlamaktadır. Tekstil konusunda da çok meşhur olsa da son yıllarındaki düşüşü mermer ve doğal taş ile dengelemeye çalışmıştır. Denizli ilimizden tüm dünyaya ünü yayılan bir mermer ve türevi olan traverten ile doğal taş ihracatı yapılıyor. Bu özelliği ile benzersiz bir yerdedir.

Tarım alanında eski üretim alanlarının yanına yeni alanlar katmıştır. Zeytin ve incir konusunda yüksek üretim kapasitesine sahiptir. Sebze üretimi yıllık 250 bin ton civarıdır.

Sanayi konusunda çok gelişmiş bir ilimizdir. Tekstil ve metal sanayi konusunda çok gelişmiştir. Pek çok holdinge ve şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’nin ihracatında söz sahibi bir ilimizdir.

Turizm konusunda ise Pamukkale travertenlerine yılda milyonlarca ziyaretçi gelmektedir. Bu ziyaretçiler sayesinde de şehir ciddi bir turizm geliri elde etmektedir. Kırmıı Su ve termal çamur ile pek çok hastalık ve sağlık problemine de çare bulursunuz.

Denizli’de pek çok antik kent, antik yerleşim yeri ve bulunmaktadır. Denizli’de ayrıca pek çok beş ve dört yıldızlı oteller ve pansiyonlar hizmet vermektedir. Ayrıca Buldan ilçesine has el dokumaları ile yerli ve yabancı binlerce turist ilçeyi ziyaret etmektedir.

Başlıca antik kentleri Hierapolis ve Laodikeia antik kentleri vardır. Bunlardan Hierapolis antik kenti dünya mirası listesine eklenmiştir. Bu Denizli için önemli bir gelişmedir. Müze açısından 3 adet müze barındırmaktadır. Bu müzelerden özellikle Folklorik Bez bebek Müzesini gezmenizi tavsiye ederiz.

Ulaşım imkanları açısından da Denizli Çardak Havalimanına sahip. Bu havalimanından Denizli ile İstanbul arasında uçak seferleri yapılmaktadır.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..