Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
8 Ara 2014

Elazığ ilimiz karasal iklim ile kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bu yüzden gezmeye gitmeden önce mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalı. Harput şivesi için Evliya Çelebi’nin de dediği gibi İstanbul Türkçesine çok yakın bir Türkçedir.

Elazığ ilimiz karasal iklim ile kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bu yüzden gezmeye gitmeden önce mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalı.

Elazığ’a ulaşım için hem karayolu hem demiryolu hem de havayolu ile ulaşılabilir konumda olan bir ilimizdir. Havayolu ile ulaşım için Ankara ve İstanbul üzerinden uçak ile ulaşılabilir. Türkiye’deki hava yolu firmalarının hemen hepsi Elazığ’a uçuş düzenlemektedirler. Türk hava Yolları, Anadolujet, Pegasus, İzair, Sunexpress, Corendon Airlines gibi Türkiye menşeili hava yollarının yanında Germany Airlines gibi firmalarda hizmet vermektedir.

Camiler ve türbeler ile Elazığ geleneksel bir şehrimizdir. Ulu Camii, Sarayhatun camii ve Mansur Baba Türbesi, Arap Baba Mescidi ve Türbesi de özellikle görülmesi gereken yerlerdendir. Elazığ sadece merkezinden oluşan bir yer değildir. Ayrıca ilçelerinde gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri mevcut.

Harput antik kenti milattan önce yirminci yüzyıldan kalmadır. Bu antik kent içinde her şeyi ile tam gezilecek bir yerdir. Bu yer dışında gezmek için Hazarbaba kayak merkezi ise kış sporlarına meraklı insanları tatmin edecek bir yerdir.

Karakoçan ilçesinde bulunan Golan kaplıcası ve Bağin Kaplıcaları sağlığa faydası bilinen bir yerdir. Bu yerlerden Golan kaplıcası MTA(Maden Tetkik Arama) Tarafından da teyit edildiği üzere buradaki sıcak kaynak suyu yüksek minerallere sahiptir. Bu özellik bölgedeki diğer kaplıcalarda farklılık gösterse de genel olarak benzer denebilir. Bağin kaplıcalarında suları banyo yapılabilecek sıcaklıkta çıktığı için direkt soğutma işlemi olmadan olduğu gibi kullanılabiliyor. Romatizmaya iyi geldiği biliniyor.

Elazığ’da halkın büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılık ile geçinmektedirler. Endüstri bitkileri eskiye oranla daha çok ekilmekte ve önem kazanmaktadır. Ticari maksatla sadece endüstri bitkileri değil aynı zamanda sebze de ekilmektedir. Özellikle de domates, soğan, biber, sarımsak ekilmektedir. Hayvancılık büyük bir geçim kaynağı olan ilde çoban bulma sıkıntısı da beraberinde gelmektedir.

İlde sanayi namına Eti Krom A.Ş. vardır. Bu bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 2004 yılına kadar çalıştı. Bu yıldan sonra da özelleştirilerek bir holding tarafından hisseleri satın alındı.

Harput şivesi için Evliya Çelebi’nin de dediği gibi İstanbul Türkçesine çok yakın bir Türkçedir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..