Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
28 Kas 2014
erzurum ilimiz

Erzurum ilimiz Doğu Anadolu’nun en kalabalık ilidir. Ayrıca yüz ölçümü olarak da ülkemizin üçüncü büyük şehridir. Türbeleri olsun camileri olsun dini tarihi eserler bakımından zengin bir şehrimizdir.

Erzurum ilimiz Doğu Anadolu’nun en kalabalık ilidir. Ayrıca yüz ölçümü olarak da ülkemizin üçüncü büyük şehridir.

Türbeleri olsun camileri olsun dini tarihi eserler bakımından zengin bir şehrimizdir. Bu özelliği ile de gezmeyi düşünenlere bir fikir verebilir. Bu eserlerden Yunus Emre türbesi gerçekten görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bunun sebebi Anadolu’nun insancıl mayasını yapan insanlardan olan Yunus Emre’nin ziyarete değer birisi olmasıdır. 30dan fazla tarihi camisi mevcuttur. Bunları en geç yapılan 1905 yılındadır. Bu özelliği ile de yurt içinden ve yurt dışından pek çok turist ziyaret etmektedir. Bu özelliği ile turistik özellikleri daha rahat anlaşılabilir. Ayrıca tarihi medreseleri de yurt içinden olsun yurt dışından olsun pek çok ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin Türbeler ve kümbetler de ziyaret edilmeden dönülmemesi gereken yerler arasındadır.

Erzurum ziyaretiniz sırasında yöresel mutfağı da ilginiz çekecektir. Bu ilgiden en çok nasibi alacak olan yiyecekler etli yemekler olacaktır. Bunların arasında çağ kebabı başka köşeye oturacaktır.

Erzurum uzun süren ve soğuk olan bir iklime sahiptir. Mevsimler arasında kış mevsiminin ve soğuk havanın bir ağırlığı mevcuttur. Erzurum sahip olduğu hava koşulları nedeniyle en çok kış turizmine bağlı imkanlar gelişmiştir. Bu imkanlar sayesinde palandöken kayak merkezi ülkemizin en gelişmiş yerlerinden birisidir.

2011 yılındaki Üniversite oyunlarına da ev sahipliği yapan şehrimiz kış turizminde hem yurt içinden hem de yurt dışından misafir almaktadır.

Oltu taşı, Erzuruma özel bir taştır. Sadece bu bölgedeki ilçede çıkan oltu taşı, aynı zamanda yarı değerli bir taştır. Bu taştan yapılan eşyaların da çok moda olduğu bir şehirdir. Özellikle tespih ve aksesuar(örneğin pipo) alınmasa bile görmeden geçilmeyecek bir şehrimizdir. Bu imkanları yalnızca oltu ilçesinde bulabileceğinizi unutmayınız.

Erzurum iklim olarak da kışın gidilmesi gereken bir yerdir. Kış turizminin ağırlığı sayesinde kışın gidildiği takdirde esas keyfinin çıkacağı yerdir. Erzuruma gitmeden önce oranın soğuk havasının gerçekten soğuk olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda giderken sıkı giymeniz gezilerinizi daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Erzurum’dan ayrılmadan önce oltu taşından eşyaları görmeden veya satın almadan ayrılmamanız gezinizin sahihliği için önemli olabilmektedir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..