Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
13 Ara 2014

Şehirde çok sayıda müze bulunmaktadır. Bu müzelerde tarihi doku korunmaktadır. Toplam 13 müzesi olan Eskişehir, yüksek eğitim seviyesi ile de beğeni kazanmaktadır. Şehirdeki ilkokula gitme oranı %100’dür.Bu oranın dışında okuma yazma oranı %99’dan fazladır. Bu oranı ile kültür seviyesi yüksek bir il olduğunu belli ediyor. Eskişehir’de Eskişehir Anadolu Havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı ve Brüksel güzergahlarına uçuşlar yapılmaktadır. Ayrıca yüksek hızlı tren de hizmet sokulmuştur. Bu sayede Ankara’dan gidip gelmek sanılandan kolaylaşmıştır.

Eskişehir ilimiz kültür, sanat ve spor konusunda öncü illerimizden birisidir. Ayrıca sahip olduğu köklü iki üniversite etkisi ile de gelişmiş bir kültür çevresi oluşturmuştur.  Eskişehir kurtuluş savaşımız açısında da önemli bir yerdir. Kurtuluş savaşı boyunca üç adet meydan muhaberesi geçirmiştir.

Lületaşının işlenebilir çıktığı tek yer olan Eskişehir bu yönüyle Türkiye’de tekdir. Bu lületaşından çok çeşitli süs ve hediyelik eşya yapılmaktadır.

Kültür ve sanat konusunda öncü şehirlerimizden biri olmaya adaydır. Önceki yıllarda Türk Kültür Başkenti ünvanını elde etmiştir. Ayrıca UNESCO’dan da kültürel başkent ünvanı almıştır. Eskişehir, bu durumlara gelebilmesini sağlayan pek çok imkana sahiptir. Üzerinde pek çok medeniyet kurulan Eskişehir bu zengini iyi korumaktadır. Eskişehir kültürel aktiviteler açısından çok zengin bir şehirdir. Uluslararası festivaller ile bu daha da artmaktadır. Bu festivallerden özellikle Uluslararası Eskişehir festivali dikkat çekmektedir. Bu festival sanatın hemen her dalından branşları insanlar ile buluşturuyor. Bu özelliği ile de Eskişehir’de tek, Türkiye’de ise sayılı festivallerdendir.

Yöresel mutfağının da çok sağlam olduğu Eskişehir mutfağını oluşturan kökenler şunlardır; Kafkas, Kırım ve Balkan mutfaklarıdır. Yöresel yemekleri ile diyet bozabilecek kadar sağlam oyunculara sahip bir mutfağı var. Bu mutfak demedi demeyin gidince diyet bozdurur.

Turizmi ile de ön plana çıkan şehrin misafirleri bütün dünyadan olmaktadır. Frig vadisi doğa harikası olarak kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Tarihi açıdan ise Odunpazarı evleri ve Şeyh Edebali’nin türbesi tarihi olarak kesinlikle gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Tabii ki diğer yerlerin de gezilmesi gerekmektedir ama tarihimiz açısından bu yerlerin kaçırılması gezinin tuzunu kaçırır.

Şehirde çok sayıda müze bulunmaktadır. Bu müzelerde tarihi doku korunmaktadır. Toplam 13 müzesi olan Eskişehir, yüksek eğitim seviyesi ile de beğeni kazanmaktadır. Şehirdeki ilkokula gitme oranı %100’dür.Bu oranın dışında okuma yazma oranı %99’dan fazladır. Bu oranı ile kültür seviyesi yüksek bir il olduğunu belli ediyor.

Eskişehir’de Eskişehir Anadolu Havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı ve Brüksel güzergahlarına uçuşlar yapılmaktadır. Ayrıca yüksek hızlı tren de hizmet sokulmuştur. Bu sayede Ankara’dan gidip gelmek sanılandan kolaylaşmıştır.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..