Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
28 Kas 2014
Anadolu illerinden Gaziantep

Gaziantep ilimiz kurtuluş savaşında gösterdiği başarılar sayesinde gazi unvanı almış şehrimizdir.Türkiye’nin hala yaşanılan en eski kenti olup da müzelerini gezmemek olmaz.

Gaziantep ilimiz kurtuluş savaşında gösterdiği başarılar sayesinde gazi unvanı almış şehrimizdir.

Kentte gezilebilecek özel ve devlete ait müzeler mevcuttur. Bunların arasında Zeugma mozaik müzesi ve Gaziantep Arkeoloji müzesi bilhassa tarihi açıdan çok önemli müzelerimizdir. Türkiye’nin hala yaşanılan en eski kenti olup da müzelerini gezmemek olmaz.

Antep fıstığı ilimizin en büyük geçim kaynaklarından birisidir. Hızlı büyümesi ve çabuk meyve vermesi sayesinde aileler bu alandan geçimini sağlayabilmektedir. Güneydoğu Anadolu ilinin en gelişmiş şehridir. Bu sayede gelir düzeyi de ona göre yüksek bir şehrimizdir. Şehrin diğer büyük gelir kalemleri Zeugma antik kenti, bakırcılık ve baklavadır. Yazları ve son baharın başında çok sıcaktır, kışları ise çok soğuktur. Aralık ve şubat ayları arası yağış mevsimi sayılabilir. Kışın sıfırın altına düşebilmektedir. Sanayisi ve ticaret imkanları çok gelişmiş bir kentimizdir. Orta doğuya sınır olması nedeniyle ticari olarak Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Sahip olduğu sanayi bölgesi Türkiye’nin en büyüğü olması sanayisinin ne kadar gelişmiş olduğunu gösterir durumda. Bu sanayi hacmi ile bütün Türkiye’nin yüzde 15 civarında bir miktardaki ihracatını tek başına sağlamaktadır.

Gaziantep mutfağından 300’ün üzerinde yemek bulunmaktadır. Her zevke ve damak tadına hitap eden bir mutfak olmasının yanında etli yemekler ve kebapları herkes tarafından bilinir ve meşhurdur. Yemekleri genelde etli olmakla birlikte hayvancılığa oranla tahmin edilenden daha ucuzdur. Bu sayede seyahat

Bakırcılıkta çok meşhur, halkın geçim kaynakları arasındadır. Gaziantepin kendine özgü desenlerini işleyen bakır zanaatkarları ile kilim, halı döşeme zanaatkarları şehre özgü desenleri ile güzel birer hediyelik eşya için iyi bir alternatif olmaktadır. Bakırcılar çarşısı gibi tarihi yerler de ihmal edilmemelidir.

Bu çarşı 400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu köklü geçmişte zanaattan sanata dönüşmüştür. Bu yüzden de es geçilmesi Gaziantep ziyaretini sakatlayabilecek kadar önemlidir. Tarihi Gaziantep evleri günümüzde restore edilmiş, çoğu butik otel halini aldıysa da bunlardan birisi etnografya müzesi haline gelmiştir.

Medusa cam müzesi, Türkiye’nin ilk cam eserleri müzesidir. Bu müzede pek çok medeniyetten eserler sergilenmektedir. Burayı da gezmeden gelinmez diyebiliyoruz.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..