Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
5 Ara 2014
nevşehir balon

İç Anadolu’da bulunan ilimiz Hacıbektaş ilçesi ile meşhurdur. Bu ilçemiz dışında Ürgüp ilçesinde peri bacaları(Kapadokya) ile meşhur ilimizdir. Hacıbektaş ilçesinde Anadolu’ya İslam’ın gelmesinde büyük rolü olan Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türbesi ziyaret edilebilir.Genel olarak gezilmesi gereken ilçelere sahip olan Nevşehir’de başlıca gezmeniz gereken yerler; Hacıbektaş, Ürgüp, Kapadokya bölgesi.

İç Anadolu’da bulunan ilimiz Hacıbektaş ilçesi ile meşhurdur. Bu ilçemiz dışında Ürgüp ilçesinde peri bacaları(Kapadokya) ile meşhur ilimizdir. Hacıbektaş ilçesinde Anadolu’ya İslam’ın gelmesinde büyük rolü olan Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türbesi ziyaret edilebilir.

Toplam nüfusu iki yüz seksen beş bin(285.000) olan Nevşehir’in merkez dahil sekiz ilçesi mevcuttur. Nevşehir ilimize uçakla İstanbul’daki her havalimanından olduğu gibi Antalya’dan uçak ile gidebilmektesiniz. Hava alanı, uluslararası havalimanı statüsünde olduğu için ilerisi için daha da genişleme vaat etmektedir. Havalimanı 400 araçlık bir otoparka sahiptir. Türk Hava yolları, Pegasus, Anadolu jet bu şehrimize uçuş yapan firmalardır. Havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 700.000 civarıdır. Havalimanı sivil bir havalimanıdır.

Genel olarak gezilmesi gereken ilçelere sahip olan Nevşehir’de başlıca gezmeniz gereken yerler; Hacıbektaş, Ürgüp, Kapadokya bölgesi.

Hacıbektaş az önce bahsettiğimiz gibi gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu yer aynı zamanda Hacıbektaş müzesi, Hacıbektaş külliyesi, Bektaş Efendi türbesi, Kadıncık Ana Evi türbesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Bu yerler Anadolu insanının tarihinin canlı kanıtlarıdır. Bu kanıtlar dışında antik zamanlardan kalan ve Karahöyük kazılarında çıkarılan antik çağlara ait kalıntılar Arkeoloji ve Etnografya müzesinde sergilenmektedir.

Ürgüp ilçesi 35bin nüfuslu bir ilçemizdir. Kapadokya bölgesindedir. Bu bölge dünyaca ünlü peri bacaları ile meşhurdur. Bu bölge yumuşak kayalar oyularak açılmış mağara evler ile meşhurdur. Kapadokya’nın oluşumu dokuz bin ile on bin yıl arasında bir zaman bulmuştur. Dünya miras listesine UNESCO tarafından alındı. Devlet tarafından da koruma alanına çevrilmiştir. Bu bölge ayrıca 50 Yeni Türk Lirasının Arka yüzünde de vardı, sonrasında değiştirildi. Kapadokya bölgesi dünyanın sekizinci hatırası olarak kabul ediliyor.

Nevşehir ilimiz sade bir ilimizdir. Çok koşuşturmaca ve kalabalık yer sevenleri tatmin etmeyecektir. Bu haliyle de sakin ve huzurlu bir yer arayan herkes için tatmin edici bir seçenek olacaktır. İspanya, Yunanistan gibi dış hatlara da hizmet veren havalimanı yazın charter(özel seferler) ile bölgeye yabancı turistler de ziyarette bulunmaktadır. Bu ziyaretlerde Kapadokya bölgesi özellikle öneme sahip olmaktadır. Roma döneminden kalma kiliseler olan Kapadokya tarihi olarak eşsizdir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..