Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
6 Ara 2014
Sivas Şehri

Sivas ilimiz birden fazla bölgede ilçesi olan bir ilimizdir. Bazı ilçeleri iç Anadolu’da, bazı ilçeleri Doğu Karadeniz’de ve bazıları da doğu Anadolu bölgesindedir. İklim olarak sert bir iklimi vardır. Sivas günden güne nüfusu artan bir ilimizdir. Kültür olarak çok hoşgörülü bir ilimizdir. Bu özelliği ile de gezintiniz sırasında pek çok dostça muhabbete sahip olabilirsiniz.

Sivas ilimiz birden fazla bölgede ilçesi olan bir ilimizdir. Bazı ilçeleri iç Anadolu’da, bazı ilçeleri Doğu Karadeniz’de ve bazıları da doğu Anadolu bölgesindedir. İklim olarak sert bir iklimi vardır. Kışları 4-5 ay kar ile örtülü kalır. Yaz mevsimi ise kurak sıcak ve kısa sürer. Baharda yağmurlar çok görülür. Yaz ve kış mevsimi arasındaki ısı farkı ciddi yüksektir. Kışın en düşük ve yaz mevsiminde en yüksek sıcaklıklar -34 ile +38dir. Bu sıcaklıkların da gösterdiği gibi kışın ciddi soğuk bir ilimizdir.

Sivas günden güne nüfusu artan bir ilimizdir. Kültür olarak çok hoşgörülü bir ilimizdir. Bu özelliği ile de gezintiniz sırasında pek çok dostça muhabbete sahip olabilirsiniz.

Ekonomisi ise öncelikli olarak tarıma dayanmaktadır. Bazı tarım ürünlerinde en fazla üretim payının olduğu ilimizdir. Ayrıca hayvancılık ve hayvancılığın yan kolları(örneğin arıcılık) konusunda önemli bir yere sahiptir. Ayrıca demiryolları ve demiryolu sanayisi de gelişmiş bir ilimizdir. Demiryolu sanayisi Sivas’ta önemli bir geçim kaynağıdır. Bu sanayi kolunun ihracat potansiyeli olup, bu potansiyel değerlendirilmektedir.

Şehirde pek çok tarihi yapı mevcuttur. Bunlardan bazıları Buruciye medresesi, Ulu cami, Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi gibi tarihi yapılar kesinlikle görülmelidir. Bu yapılardan Divriği’de bununa Ulu cami Unesco tarafından dünya mirası listesine eklenmiştir. Ayrıca Ulu caminin Darüşşifa(hastane) kısmına da bakmadan dönmek olmaz. Divriği’de ayrıca pek çok tarihi konak da bulunmaktadır. Divriği’de ayrıca pek çok mağara oyması da mevcuttur.

Kangal ilçesi ise aynı ad ile anılan kangal köpekleri ve koyunu ile meşhurdur. Kangal köpekleri dünyaca ünlü olup özellikle Afrika’da ve güney Afrika’da çok kullanılmaktadır. Ayrıca burada bulunan kangal balıkları sedef tedavisinde alternatif bir yol olarak kullanılmaktadır.

Sivas’ın pek çok kaplıcası bulunmaktadır. Bu kaplıcaların pek çok hastalığa faydası olmaktadır. Bu kaplıcaları ya da yöresel adıyla çermiği ikiye ayırabiliriz. Bunlar balıklı olanlar ve balıksız olanlar. Balıklı olanlar genel itibariyle daha çok cildi rahatsızlıklara iyi gelmekle birlikte balıksız olanlar ise iç hastalıkları ve sinir hastalıklarına iyi geldiği kabul edilmektedir.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..