Ad Soyad:
Mail Adresi:
Sizde kampanyalı uçak biletilerimizi herkesten önce haber almak istiyorsanız. Ad Soyad ve Mail bilgileriniz ile E-bülten sistemimize kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
E-Bülten
Güncelleniyor. | Güncelleniyor.
En Uygun Fiyatlarla Ucuz Bilet, Kaliteli Hizmet
27 Kas 2014
karadeniz bölgesi trabzon

Trabzon ilimizdeki tarihi ve doğal güzelliklerini anlatmaya çalıştık. Tabi ki yaşamak kadar olmaz ama yinede okumadan da bilinmez. Okumaya ve keşfetemey çağrıyoruz.

Trabzon ilimiz Karadeniz kıyılarındaki en kalabalık ve gelişmiş ilimizdir. Bu kalabalık ve gelişmiş ilimiz aynı zamanda Karadeniz’deki üniversite merkezimizdir, iki adet üniversite mevcut. Bu özellik ile de Karadeniz kıyısındaki en gelişmiş kentimiz olmasını sağlıyor. Bu özelliklerinde Karadeniz kıyısında bir başka benzeri daha yoktur.

Trabzon’a gidildiğinde yapılacak işlerin en başında da kentin simgesi olan hamsinin tadına bakmak gerekecektir. Hamsi Trabzon’da her şeyden önce bir tat olmanın ötesine geçmiş bir gıda. Bu gıdanın her türlüsünü ama farklılıkta sınır olmayacak şekilde tadabilirsiniz. Bu sınırsızlık sizi de şaşırtacaktır. Bu şaşkınlığı atınca geleneksel lezzetlerin tadını çıkartmak için gezecek pek çok yer bulabilirsiniz. Tarihi bir çok gezecek yere sahip Trabzon, özellikle de Osmanlı döneminde de eğitim için önemli bir merkezmiş. Osmanlı döneminde pek çok manastıra da ev sahipliği yapmıştır. Bu ev sahipliği yaptığı manastırlardan çoğu günümüze gezilebilecek yerler ve müze olarak gelmiştir. Bu geliş sayesinde tarihi ve turistik gezilecek yere sahip bir Trabzon doğmuştur.

Trabzon tarihi açıdan da müzeleri ile de gezmek için uygun bir yerdir. Ayasofya kilise müzesi gezilecek yerlerin en başında gelmektedir. Bu gezilecek yerlerden diğerleri ise Trabzon şehir müzesi, Trabzon spor müzesi olan Şamil Ekinci Müzesi gelmektedir. Bu müzeler günümüzde de Trabzon’un gezilesi göz bebeği yerlerden birisi durumundadır. Şehir sahip olduğu iki farklı tiyatro ile de sanat konusunda iddialı bir şehir. Bu tiyatrolar sezon boyunca pek çok oyun ile sanat severlerin uğrak yeri oluyor. Eğer sizde sezon sırasında uğrayabilirseniz, çok kaliteli oyunları seyretmeniz mümkündür.

Trabzon bu kadar imkanı yüzünden kalabalığı ile boğan bir şehir değil. Nüfus açısından yirmi dokuzuncu en büyük şehrimizdir. Yemeklerine dönecek olursak kentin kendine has yemeklerinde baş köşelerden birisi hamsi olsa da, diğer baş köşeyi kara lahana alır. Bu malzemelerin kendi içindeki ve dışındaki kombinasyonları gerçekten etkileyici bir çeşitlilik sağlamaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde de aç kalmanız veya yöresel yemeklere sıkılmanız mümkün olmamaktadır. Kalacak yer imkanlarında da rahat bir şehir olan Trabzonda her keseye uygun pek çok otel bulabilirsiniz.

En Çok Seyahat Edilen Yerler
 • İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  İzmirde Seyahat Edilecek Yerler

  Latincesi Smyrna, Yunancası ise smırne. Bu ilimize gitmek isterseniz İstanbul’dan uçak ile bir saat mesafededir. Bu mesafe sayesinde İstanbul’da oturanlar için gayet gidilebilir bir mesafededir. En kalabalık üçüncü şehridir. Bir liman kenti olarak balık yemeden gelinmemesi ..

 • Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Ankarada Seyahat Edilecek Yerler

  Türkiye’nin başkenti olan ilimizdir. Bu özelliği ile pek çok imkana da sahiptir. Bu imkanlardan bazıları bu ilimize özel iken bazıları da ülkemizin güzel desenindeki özelliklerdir. Bu özel yönleri arasında başkent olmasının yanında Türkiye’nin askeri merkezi ..

 • İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbulda Seyahat Edilecek Yerler

  İstanbul, batı ve doğunun beşiği. Medeniyet en eski evlerinden birisi. Eğer İstanbul’a gelirseniz gezmeden dönemezsiniz. Dönseniz de bir parçanız orada kalır. Bu durumda tavsiye etmek bizden, tadını çıkartmak sizden. Ayasofya Dünyanın en eski katedralidir. 1520 yılına kadar ..